PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା: ବିଚ୍ଚିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ଗିଲାନୀ ଓ ୟାସିନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଇଡିର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୨।୩: ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ବିଚ୍ଚିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ସୟେଦ ଅଲ୍ଲୀ ଶାହା ଗିଲାନୀ ଓ ୟାସିନ ମଲିକ ଉପରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି) ଆଜି ବଡଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଇଡି ଗିଲାନୀଙ୍କ ଉପରେ ୧୪.୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଲଗାଇଛି। ଇଡିର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗିଲାନୀଙ୍କ ଉପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଅଭିଯୋଗରେ ନିଆଯାଇଛି। ସେ ଅବୈଧ ଭାବରେ ୧୦ ହଜାର ଆମେରିକାନ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୬.୯୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ରଖିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି। ଇଡି ପକ୍ଷରୁ ଗିଲାନୀଙ୍କ ପାଖରୁ ୬.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଇଡି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କେବଳ ଗିଲାନୀ ନୁହେଁ ୟାସିନ୍ ମଲିକ୍ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ଓ ଜେକେଏଲଏଫର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ୟାସିନ୍ ମଲିକ୍ ପାଖରୁ ମଧ୍ୟ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଜବତ କରାଯାଇଛି। ୟାସିନ୍ ବିରୋଧରେ ଏବେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଜାରି ରହିଛି।

  ​‌