ଟିକେଟ୍ ଉପରେ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା,୪ ରେଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୪: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଚାରକୁ ନେଇ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ଲଗାତାର ଭାବରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।ଏବେ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ଛପାଇଥିବା କାରରରୁ ରେଲୱେର ୪ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ ହେବାକୁ ପଡିଛି। ରେଲୱେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି। ରେଳ ଟିକେଟରେ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବା ପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରେଲୱେକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିଲେ।

ଗତ ସୋମବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ସନା କରି କହିଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଅନେକ ଦଳ, ରାଜନେତା, ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବା ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ, ଅରୁଚିକର ତଥା ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ କୌଣସି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ଏହାପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଥିବା ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ପ୍ରଚାର ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ହେଉଥିବା ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍  ନଜର ଦେଇଛନ୍ତି।

ରେଳମନ୍ତ୍ରଣାଳରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବାରାବଙ୍କିରୁ ବାରାଣସୀ ଯାଉଥିବା ଗଙ୍ଗା ସତଲଜ ଏକ୍ସପ୍ରେସ(୧୩୩୦୮)ର ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀ ଏସିର ଟିକେଟ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ଲାଗିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଟିକେଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଆବାସ ବିଜ୍ଞାପନ ସହ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଛପାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ରେଲୱେକୁ ନୋଟିସ ପଠାଇଥିଲେ। ଯାହାଫଳରେ ରେଲୱେ ପକ୍ଷରୁ  କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ୪ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିଲା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିବ ମାଗଣା ଚାଉଳ

ଆସାମର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତରୁଣ ଗୋଗଇଙ୍କର ପରଲୋକ-ତିନିମାସ ତଳେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ

ଚିରା ପାସପୋର୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଖୋଲିଗଲା ପତିଙ୍କ ରାଜ୍, ରାଗରେ ପତ୍ନୀ ନେଲେ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି…

ଜୀବିତ ଯୁବକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ! ଆଉ ତା ପରେ…

କରୋନା:ଭାରତରେ ଟ୍ରାଏଲ୍‌ ଚାଲିଥିବା ଅକ୍ସଫର୍ଡ ଟିକା ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଭାବୀ

ତରୁଣ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର,ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଦ୍ଦ କରି ଗୌହାଟି ପହଁଞ୍ଚିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ବାଲ