PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଦ୍ମବିଭୂଷଣ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କର କରୋନାରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ବା ଶର୍ମା ହେବେ ଆସାମର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ସୋମବାର ନେବେ ଶପଥ
  • ||
  • ଖପ୍ରାଖୋଲ: ଜାମଚୁଆଁ ଗାଁରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସଟସର୍କିଟରେ ଜଳିଗଲା ଘର , ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନୱାଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, ରାଜ୍ୟପାଳ ଜଗଦୀଶ ମୁଖୀଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ଦେଲେସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନୱାଲ
  • ||
  • କୋଭିଡ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ୩୩୩.୮ କୋଟି ଅନୁଦାନ, କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସଟଡାଉନରେ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୪ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍, ଦୁଇ କୁଇଣ୍ଟାଲ ମାଛ ଓ ଦଶ କେଜି ମାଂସ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମସିଏଲ୍‌ ବୋର୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ଉଡୁଥିବା ସମୟରେ ଅଚାନକ ଖୋଲିଗଲା ବିମାନର ଡୋର୍, ପନ୍ତନଗର ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରାଗଲା ଏମରଜେନ୍ସି ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ

ରୁଦ୍ରପୁର ୯/୨: ଏୟାର ହେରିଟଜର ୯ ସିଟର ଯାତ୍ରୀବାହୀ  ବିମାନକୁ ପନ୍ତନଗର ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଏମରଜେନ୍ସି ଲ୍ୟାଣ୍ଡି କରାଗଲା । ଏୟାର ହେରିଟେଜର ୯ ସିଟର ପାସେଞ୍ଜର ଫ୍ଲାଇଟ୍ ପନ୍ତନଗର ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ନୈନୀ ସୈନୀ ଏୟାରପୋର୍ଟ ପିଥାରଗଡ ପାଇଁ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା । ବିମାନ ଉଡୁଥିବା ସମୟରେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଅଚାନକ ତାର ଡୋର୍ ଖୋଲିଗଲା ।

ଆନନ-ଫାନନରେ ବାୟୁସେନାକୁ ୧୧.୪୨ ମିନିଟରେ ପନ୍ତନଗର ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଏମରଜେନ୍ସି ଲ୍ଯାଣ୍ଡି କରାଗଲା । ବାୟୁସେନାରେ ସମୁଦାୟ ୮ ଯାତ୍ରୀ ସବାର ଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ୩ ମହିଳା ମଧ୍ଯ ଥିଲେ ।

ଏମରଜେନ୍ସି ଲ୍ଯାଣ୍ଡିଂ ପରେ ଯାତ୍ରୀ ନିଜ ଲଗେଜ୍ ସହିତ ପିଥାରଗଡ ପାଇଁ ଉଡାଣ ଭରିଲେ । ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ପଙ୍କଜ ଚନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିମାନର ଡୋର୍ ଖୋଲିଯିବା ଫଳରେ ସମସ୍ତେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇଗଲେ । କିଛି ଯାତ୍ରୀ କାନ୍ଦିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଲେ ।

ଅନ୍ୟପଟେ କମ୍ପାନୀର ମ୍ୟାନେଜର ମୋହିତ ନେଗୀ ଡୋର୍ ଖୋଲିବାକୁ ନେଇ ପ୍ରତ୍ଯାଖାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ବିମାନରେ ସାମାନ୍ୟ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତୃଟି ଥିଲା ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ଡେରାଡୁନରୁ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଡକାଯାଇଛି ।