ବିନା ନୋଟିସ୍ ପିରିୟଡରେ ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ିବା ପଡ଼ିବ ମହଙ୍ଗା – ଭରଣା ମୁତାବକ ଦେବାକୁ ହେବ …

ଅହମ୍ମଦାବାଦ – ଆପଣ କୌଣସି କମ୍ପାନୀ କି ଅଫିସ୍‌ରେ ଚାକିରୀ କରୁଛନ୍ତି । ଏବେ ସାବଧାନ ହୋଇଯାନ୍ତୁ । ଯଦି ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ିବାର ପ୍ଲାନିଂ କରୁଛନ୍ତି ତ କମ୍ପାନୀର ନିୟମାନୁସାରେ ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ିବାର ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ । ନୁହେଁତ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ । ଏମିତି ଏକ ଖବର ଏବେ ସାମନାକି ଆସିଛି ।

ଗୁଗଲ ମ୍ୟାପ୍‌ ଦେଖି ଯାଉଥିଲେ – ଡ୍ୟାମ୍‌ ଭିତରେ ପଶିଗଲା କାର…ପହଁରି ନପାରି ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଳକ

ନିର୍ଦ୍ଦାରିତ ନୋଟିସ୍‌ ପିରିୟଡରେ ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି ତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ । ଯଦି କର୍ମଚାରୀ ନିଜର ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ଦେଇଥିବା ନୋଟିସ୍ ମିରିୟଡକୁ ପୂରା  କରୁନାହାନ୍ତି ତ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଦରମା ଉପରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ବସ୍ତୁ ଓ ସେବା କର ଅର୍ଥାତ୍‌ ଜିଏସ୍‌ଟି କର ଲାଗିବ । 

ଗୁଜରାଟ ଅଥୋରିଟି ଅଫ୍‌ ଆଡଭାନ୍ସ ରୁଲିଂ ଏହି ସମ୍ୱନ୍ଧରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି ମୁତାବିକ୍‌  ସେ କହିଛନ୍ତି ନୋଟିସ୍‌ ପିରିୟଡ ପୂରା ନକରି ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସ୍‌ଟି ଆଦାୟ ହେବ ।  ଡ଼ଙ୍ଗା ବୁଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରୁଥିଲେ ମହିଳାମାନେ , ସାମନାକୁ ଆସିଲା ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓ

ଅଥୋରିଟି ଏକ ଏମିତି ମାମଲା ର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ , ଯେଉଁଠି ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସ୍ଥିତ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ କମ୍ପାନୀ  ଏମନେଲ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକଲ୍ସ ର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ  ୩ ମାସର  ନୋଟିସ୍‌ ଅବଧିର  ପୁରା ନକରି ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକଲ ପ୍ରଡକ୍ଟ  ତିଆରି କରିଥିବା  କମ୍ପାନୀ, ଯାହାକି ନିଜର ସବୁ ପ୍ରଡକ୍ଚର ରପ୍ତାନୀ କରେ ।

ବାସ୍ତବିକ୍‌ ବିଷୟ ଏହି ଯେ ,  ନୋଟିସ୍‌ ପିରିୟଡକୁ ନେଇ ଅଲଗା ଅଲଗା କମ୍ପାନୀ ଗୁଡ଼ିକର ଅଲଗା ଅଲଗା ନିୟମ ହୋଇଥାଏ ।  ଗୋଟେ ମାସରୁ  ୩ ମାସ ଯାଏ  ନୋଟିସ୍‌ ପିରିୟଡ ପୂରା କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ ।  ଏମନେଲ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକଲ୍ସରେ ୩ ମାସର ନୋଟିସ୍‌ ପିରିୟଡ଼ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେହି କର୍ମଚାରୀ ଜଣଙ୍କ ନୋଟିସ୍‌ ପିରିୟଡ ପୂରା ନକରି ଚାଲିଯିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।