ପ୍ରଥମ ଥର ସ୍ବୀକାର କଲେ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ୟାପଟେନ୍,ବିଶ୍ବକପ୍ ଏଭଳି ଜିତିବା…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୭: ଇଂଲଣ୍ଡର କ୍ୟାପଟେନ୍ ଇୟୋନ ମୋର୍ଗନ ଶେଷରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ବିଶ୍ବକପ୍ ୨୦୧୯   ସମାପନ ହୋଇଛି ତାହା ଠିକ୍ ନଥିଲା। ଆୟୋଜକ ଟିମ ବାଉଣ୍ଡ୍ରି ଆଧାରରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ମାତ୍ ଦେଇ ପ୍ରଥମ ଥର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଜିତି ବିଶ୍ବକପ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲା। ଫାଇନାଲରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭର ଓ ସୁପରଓଭର ପରେ ଦୁଇଟି ମର ସ୍କୋର ସମାନ ଥିଲା।

ମୋର୍ଗାନ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ବୁଝିପାରୁନି ଦୁଇ ଟିମ ଭିତରେ ବହୁତ କମ୍ ଅନ୍ତର ହେବାପରେ ସେଭଳି ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉଚିତ୍ ଥିଲା କି ନାହିଁ? ମୁଁ ବୁଝିପାରୁନି ଏଭଳି ଏକ କ୍ଷଣ ଥିଲା, ଆପଣ କହିପାରିବେ ଏହା କାରଣରୁ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ମୁହଁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ମୁକାବିଲା ସମାନର ଥିଲା।

‘ମୁଁ ସେଠାରେ ଥିଲି ଓ ଜାଣିଛି କ’ଣ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇ ଏହା କହିପାରିବିନି ଯେ, ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି ନା ହାରିଛି। ମୁଁ ବୁଝିପାରୁନି ବିଜେତା ହେବା ଦ୍ବାରା ଏହା ସହଜ ହୋଇଯାଇଛି। ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପରାଜୟ ସହିବା ବହୁତ କଠିନ ହେବ।ସେ କହିଛନ୍ତି, ମ୍ୟାଚରେ କୌଣସି ଏଭଳି କ୍ଷଣ ନଥିଲା ଆମେ କହିପାରିବୁ ଯେ, ହଁ ଆମେ ଜିତିବାର ହକଦାର।’ ମ୍ୟାଚ ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା।’

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


IPL 2020: BCCI ଜାରି କଲା ପ୍ଲେ ଅଫ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଦୁବାଇରେ ଖେଳାଯିବ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍

ବିରାଟଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା, ୫ମ ଖେଳାଳି ଭାବେ କଲେ ଏହି ରେକର୍ଡ

ମେଡିକାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଲେ କପିଲ ଦେବ, ଚେତନ ଶର୍ମା କହିଲେ..

IPL-2020: ଆଜି ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଭେଟିବ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ଦୌଡ଼ରେ ରହିବା ପାଇଁ RRର ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତି

ଅଲିମ୍ପିଆନ ହକି ତାରକା ମୋହିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂହ ଅସୁସ୍ଥ, ଦିଲ୍ଲୀ ଆପୋଲୋ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ

IPL-2020: ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଓ ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା