PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାଇଁଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯/୩: ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ଗିରଫ । ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ । ଗଞ୍ଜାମରୁ ଗିରଫ ହେଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ସୁଧ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଓଡିଶାରୁ ୧୩୦ କୋଟି ଠକିଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଓଡିଶା ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାତରେ ମଧ୍ଯ ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ।

ଓସ୍କାର ଇନଫ୍ରାଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଲିମିଟେଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଠକିଥିବା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା । ବ୍ଯାଙ୍କଠୁ ଅଧିକ ସୁଧ ଦେବାନାଁରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ଓଡିଶା ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାତରେ ମଧ୍ଯ ଅନେକ ତା ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ହଜାର ହଜାର ଗ୍ରାହକ ଅଧିକ ସୁଧ ପାଇବା ଆଶାରେ ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ୍ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦିନେ ଅଫିସ ବନ୍ଦ କରି ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀ । ୨୦୧୬ରୁ ରବୀନ୍ଦ୍ରକୁ ଖୋଜୁଥିଲା ପୋଲିସ ।

ଏହି ସ୍କାମରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । କମ୍ପାନୀର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଭାସ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ, ତାରା ପ୍ରସାଦ ହୋତା, ପ୍ରଭାତ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ଯ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ତାରା ଓ ପ୍ରଭାତଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ବେଲ୍ ମିଳିଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ କମ୍ପାନୀର ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର