PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାଇଁଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯/୩: ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ଗିରଫ । ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ । ଗଞ୍ଜାମରୁ ଗିରଫ ହେଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ସୁଧ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଓଡିଶାରୁ ୧୩୦ କୋଟି ଠକିଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଓଡିଶା ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାତରେ ମଧ୍ଯ ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ।

ଓସ୍କାର ଇନଫ୍ରାଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଲିମିଟେଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଠକିଥିବା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା । ବ୍ଯାଙ୍କଠୁ ଅଧିକ ସୁଧ ଦେବାନାଁରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ଓଡିଶା ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାତରେ ମଧ୍ଯ ଅନେକ ତା ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ହଜାର ହଜାର ଗ୍ରାହକ ଅଧିକ ସୁଧ ପାଇବା ଆଶାରେ ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ୍ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦିନେ ଅଫିସ ବନ୍ଦ କରି ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀ । ୨୦୧୬ରୁ ରବୀନ୍ଦ୍ରକୁ ଖୋଜୁଥିଲା ପୋଲିସ ।

ଏହି ସ୍କାମରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । କମ୍ପାନୀର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଭାସ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ, ତାରା ପ୍ରସାଦ ହୋତା, ପ୍ରଭାତ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ଯ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ତାରା ଓ ପ୍ରଭାତଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ବେଲ୍ ମିଳିଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ କମ୍ପାନୀର ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର