PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାଇଁଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯/୩: ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ଗିରଫ । ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ । ଗଞ୍ଜାମରୁ ଗିରଫ ହେଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ସୁଧ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଓଡିଶାରୁ ୧୩୦ କୋଟି ଠକିଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଓଡିଶା ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାତରେ ମଧ୍ଯ ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ।

ଓସ୍କାର ଇନଫ୍ରାଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଲିମିଟେଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ଇଓଡବ୍ଲ୍ଯୁ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଠକିଥିବା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା । ବ୍ଯାଙ୍କଠୁ ଅଧିକ ସୁଧ ଦେବାନାଁରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିଲା ରବୀନ୍ଦ୍ର । ଓଡିଶା ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଗୁଜରାତରେ ମଧ୍ଯ ଅନେକ ତା ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ହଜାର ହଜାର ଗ୍ରାହକ ଅଧିକ ସୁଧ ପାଇବା ଆଶାରେ ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ୍ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦିନେ ଅଫିସ ବନ୍ଦ କରି ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଓସ୍କାର ଚିଟଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀ । ୨୦୧୬ରୁ ରବୀନ୍ଦ୍ରକୁ ଖୋଜୁଥିଲା ପୋଲିସ ।

ଏହି ସ୍କାମରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । କମ୍ପାନୀର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଭାସ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ, ତାରା ପ୍ରସାଦ ହୋତା, ପ୍ରଭାତ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ଯ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ତାରା ଓ ପ୍ରଭାତଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ବେଲ୍ ମିଳିଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ କମ୍ପାନୀର ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ।