ପେଟ୍ରୋଲ ବୋତଲ ଧରି ଏମ୍ସର ଛାତ ଉପରେ ଚଢିଗଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି, କଲେ ଏଭଳି ଦାବି…

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ,୧୫।୪:ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆର୍ୟୁବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ(ଏମ୍ସ) ଋଷିକେଶରୁ ନିଲମ୍ବିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମାମଲା ଏବେ ଖୁବ୍ ବିବାଦୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ଏମ୍ସର କର୍ମଚାରୀ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାବୀ ପୂରଣ ନହେବା କାରଣରୁ ଦାତାରାମ ମମଗାଇ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପେଟ୍ରୋଲ ବୋତଲ ଧରି ଏମ୍ସର ୫ମହଲା ଛାତ ଉପରକୁ ଚଢିଯାଇଥିଲେ। ଗତ ସୋମବାର ସକାଳ ୯ଟା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ଦେଖିବା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ମାମଲାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦେଇ ପୋଲିସ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଶେଷରେ ପୋଲିସ ଦୀର୍ଘ ୪-୫ ଘଣ୍ଟା ଧରି ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସମୟରେ ତଳକୁ ଆଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଦାତାରାମଙ୍କୁ କଷ୍ଟଡିରେ ନେଇଥିଲା।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ନିଲମ୍ବିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାର ଦାବି ବଢିଛି। ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ରାଜ୍ୟର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗତ ରାମ କୋଠାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଓ ଏମ୍ସର ଡାଇରେକ୍ଟର ପ୍ରଫେସର ରବି କାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ  ନିଲମ୍ବିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଏମ୍ସର ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଆଲୋଚନା ଫଳଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଆଗାମୀ ଦିନରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଏମ୍ସର ୬୦ ଜଣ ନିଲମ୍ବିତ କର୍ମଚାରୀ   ଗତ ୫୦ ଦିନ ହେବ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କ୍ଷମତା ବାହାରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ୍‌, ଏମିତି କାହିଁକି କହିଲେ ICCର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

‘କୋଭିସିଲ୍ଡ’ର ପାର୍ଶ୍ଵ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅଭିଯୋଗକୁ ସେରମ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ର ଖଣ୍ଡନ, ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାନହାନୀ ଧମକ

କରୋନାରେ ରାଜସମନ୍ଦ ବିଜେପି ବିଧାୟକ କିରଣ ମାହେଶ୍ୱରୀଙ୍କର ନିଧନ

୧ ଡିସେମ୍ବରରୁ ହେଉଛି ଏହି ୫ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଜାଣନ୍ତୁ ଲାଭରେ ରହିବେ ନା ସହିବେ କ୍ଷତି

ବାହାଘରକୁ ନେଇ ବର ଆଖିରେ ଥିଲା ଆଖିଏ ସ୍ୱପ୍ନ, କିନ୍ତୁ ଦଇବ ସହିଲାନି : ହାତଗଣ୍ଠି ପଡ଼ିବା ଆଗରୁ ଆଖି ବୁଝିଦେଲା କନ୍ୟା

ହଠାତ୍ ଆକାଶରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଅଗ୍ନି ପିଣ୍ଡୁଳା,ଜୋରଦାର ଲାଇଟ୍ ସହିତ ହୋଇଗଲା ଗାଏବ୍