PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଇ-ମେଲ୍ ଏବଂ ପାସଓ୍ବାର୍ଡ ମାଗୁଛି ଫେସ୍ବୁକ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା ମାମଲା…

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ପ୍ଲାର୍ଟଫର୍ମ ଫେସବୁକ୍ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ନିଜ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପର୍ସନାଲ ଇ-ମେଲ୍ ଏବଂ ପାସଓ୍ବାର୍ଡ ମାଗୁଛି। ସୋମବାର ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଫେସବୁକର କିଛି ୟୁଜର୍ସଙ୍କର ଲଗିନ୍ ସ୍କିନ୍ ଉପରେ ଇ-ମେଲର ପାସଓ୍ବାର୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ ମ୍ୟାସେଜ୍ ଆସୁଥିଲା। ସେଥିରେ ସେହି ଇ-ମେଲ ଆଇଡିର ପାସଓ୍ବାର୍ଡ ଦେବାକୁ କହିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ତୁମେ ନିଜେ ଫେସବୁକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ତିଆରି କରିଛି।

ଏହି କଥା ସେତେବେ​‌ଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଟ୍ବିଟର ୟୁଜର୍ସ ଫେସବୁକର ମ୍ୟାସେଜରେ ଏକ ସ୍କ୍ରିନ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ମ୍ୟାସେଜରେ ଲେଖାଥିଲା କି, ଫେସବୁକ୍ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଇ-ମେଲର ଦୃଢ଼ୀକରଣ ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଏହା ପରେ ୟୁଜର୍ସକୁ ନିଜ ଇ-ମେଲର ପାସଓ୍ବାର୍ଡ ଭରିବା ପାଇଁ ଏକ ଫର୍ମ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହି ମ୍ୟାସେଜ ପରେ ଲୋକମାନେ ଫେସବୁକ୍ ଉପରେ ବହୁତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ବାବଦରେ ଫେସବୁକର ପ୍ରବକ୍ତା ଦ ଡେଲିବିଷ୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି କି, ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ନାହିଁ। ଫେସବୁକ୍ ଅନୁସାରେ ପାସଓ୍ବାର୍ଡ କହିବା ମ୍ୟାସେଜ୍ ବହୁତ କମ୍ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଖିକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ୟୁଜର୍ସ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଫେସବୁକକୁ ଡେଷ୍କଟପରେ ଇ-ମେଲ୍ ଠିକଣାରେ ଲଗଇନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଯିଏ କି ଓଏୟୁଟିଏଚ୍ କୁ ସପୋର୍ଟ କରିନାହାନ୍ତି। ଓଏୟୁଟିଏଚ୍ ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ସିକ୍ୟୁରିଟି ପ୍ରୋଟୋକୋଲ୍ ଯେଉଁଥିରେ ଗୁଗୁଲ୍, ଅମେଜନ୍, ଟ୍ବିଟର ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ଏହି ତୃତୀୟ ପାର୍ଟି କ୍ଳାଇଟ୍ସକୁ ବିନା ପାସସ୍ବାର୍ଡ ଦେଇ କିଛି ତଥ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଏ।

ଏହା ବି ଜାଣିବା ଦରକାର କି, ଫେସବୁକ୍ ଏବେ ମ୍ୟାସେଜ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର