PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପଢୁଥିବା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର ସତ

source:www.thelallantop.com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏହି ଫଟୋ । କୁହାଯାଉଛି ଏହି ଫଟୋ ଭାରତର ଏକ ରାଜ୍ଯର । ରାଜ୍ଯସରକାରଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ରାଜ୍ଯର  ବଜେଟ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଉଛି ।

source:www.thelallantop.com

କଣ ଅଛି ଏହି ଭାଇରାଲ ପୋଷ୍ଟରେ ?
କେଲିକଟରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ଫ୍ୟାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି କୋମଣା ମାନ୍ । ଫେସବୁକରେ ଆଇଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ସେଲିବ୍ରିଟି ଟାଇପ୍ ‘ରିୟଲ କୋମଣା ମାନ’। ସେ ୯ ଫେବୃୟାରୀରେ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଏକ ସ୍କୁଲର ଫଟୋ ରହିଛି । ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରବଳ କାଦୁଅ ଭରି ରହିଛି। ସେହି କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି । ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସ୍କୁଲ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର । ଏବଂ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏହି ଫଟୋ ସେହି ୟୁପିର ଯେଉଁଠାରେ କାଲି ଗାଈ ପାଇଁ ୪୫୦ କୋଟିର ବଜେଟ୍ ପାସ୍ ହୋଇଛି ! ଏହି ପୋଷ୍ଟ ୧୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଶେୟାର ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ?

source:www.thelallantop.com

କଣ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ?
ଫଟୋଟି ପ୍ରକୃତ । ଏଥିରେ କୌଣସି ଏଡିଟ୍ କରାଯାଇନି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋଟି ୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଏବଂ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ନୁହେଁ ବରଂ ପଞ୍ଜାବର ପଞ୍ଜାବ ତାହା ପୁଣି ଭାରତର ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ପଞ୍ଜାବର । ପଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତର । ୧୦ ଜୁନ୍ ୨୦୧୫ରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା

source:www.thelallantop.com

୨ଦିନ ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକ ଏଗେନଷ୍ଟ ଚାଇଲ୍ଡ ଲେବର ହ୍ୟାଶଟ୍ୟାଗ୍ ସହିତ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର ହୋଇଥିଲା । ଲେଖାଥିଲା ଏହା ପଞ୍ଜାବନର ସ୍କୁଲର ଅବସ୍ଥା । ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମେଟ୍ରୋ ବସର ଫଟୋ ପଠାଅ ହୁଏତ ଏମାନେ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ ।

source:www.thelallantop.com

ଏହା ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ଥର ସେୟାର ହୋଇଛି । ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଇମରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ୨୦୧୫-୧୬ରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ନେଇ ତତ୍କାଳୀନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ।


source:www.thelallantop.com

୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଫଟୋଟି ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଏବେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ? ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏଥିପାଇଁ ଆମ ଭାରତର କେହି ବି ଦାୟୀ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ଏ ଫଟୋଟି ପାକିସ୍ତାନର ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର