PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପଢୁଥିବା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର ସତ

source:www.thelallantop.com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏହି ଫଟୋ । କୁହାଯାଉଛି ଏହି ଫଟୋ ଭାରତର ଏକ ରାଜ୍ଯର । ରାଜ୍ଯସରକାରଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ରାଜ୍ଯର  ବଜେଟ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଉଛି ।

source:www.thelallantop.com

କଣ ଅଛି ଏହି ଭାଇରାଲ ପୋଷ୍ଟରେ ?
କେଲିକଟରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ଫ୍ୟାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି କୋମଣା ମାନ୍ । ଫେସବୁକରେ ଆଇଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ସେଲିବ୍ରିଟି ଟାଇପ୍ ‘ରିୟଲ କୋମଣା ମାନ’। ସେ ୯ ଫେବୃୟାରୀରେ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଏକ ସ୍କୁଲର ଫଟୋ ରହିଛି । ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରବଳ କାଦୁଅ ଭରି ରହିଛି। ସେହି କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି । ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସ୍କୁଲ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର । ଏବଂ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏହି ଫଟୋ ସେହି ୟୁପିର ଯେଉଁଠାରେ କାଲି ଗାଈ ପାଇଁ ୪୫୦ କୋଟିର ବଜେଟ୍ ପାସ୍ ହୋଇଛି ! ଏହି ପୋଷ୍ଟ ୧୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଶେୟାର ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ?

source:www.thelallantop.com

କଣ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ?
ଫଟୋଟି ପ୍ରକୃତ । ଏଥିରେ କୌଣସି ଏଡିଟ୍ କରାଯାଇନି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋଟି ୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଏବଂ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ନୁହେଁ ବରଂ ପଞ୍ଜାବର ପଞ୍ଜାବ ତାହା ପୁଣି ଭାରତର ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ପଞ୍ଜାବର । ପଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତର । ୧୦ ଜୁନ୍ ୨୦୧୫ରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା

source:www.thelallantop.com

୨ଦିନ ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକ ଏଗେନଷ୍ଟ ଚାଇଲ୍ଡ ଲେବର ହ୍ୟାଶଟ୍ୟାଗ୍ ସହିତ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର ହୋଇଥିଲା । ଲେଖାଥିଲା ଏହା ପଞ୍ଜାବନର ସ୍କୁଲର ଅବସ୍ଥା । ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମେଟ୍ରୋ ବସର ଫଟୋ ପଠାଅ ହୁଏତ ଏମାନେ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ ।

source:www.thelallantop.com

ଏହା ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ଥର ସେୟାର ହୋଇଛି । ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଇମରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ୨୦୧୫-୧୬ରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ନେଇ ତତ୍କାଳୀନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ।


source:www.thelallantop.com

୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଫଟୋଟି ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଏବେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ? ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏଥିପାଇଁ ଆମ ଭାରତର କେହି ବି ଦାୟୀ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ଏ ଫଟୋଟି ପାକିସ୍ତାନର ।