PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁର୍ଲା ଭିସୁଟ୍ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗ , ଓସ୍କାର ମେଡିକେୟାର କମ୍ପାନୀକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କଲା ରାଜ୍ୟ ଔଷଧ ନଗମ , ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋର ଗିରଫ , ୫ଟି ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜବତ କରାଯାଇଛି, ବାଣପୁର ଦକ୍ଷ ପ୍ରଜାପତି ମନ୍ଦିରରୁ ୨୭ଟି ମୂର୍ତ୍ତି ରୋରୀ ହୋଇଥିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ହତ୍ୟାକାରୀ ରମେଶ କୁମ୍ଭାରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ୧୦ କି.ମି ବୁହା ହୋଇ ମେଡିକାଲ ଆସିଲେ ମୁନିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଉଚେତପାରୁ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ରୋଗୀ
  • ||
  • କଟକ : ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବୋର୍ଡରୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଗଲା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର
  • ||
  • ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା – ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ ବିଶ୍ୱାଳର TI ପରେଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ , CBI ପକ୍ଷରୁ ସିବିଆଇର ସ୍ପେଶାଲ ସିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ : କୋଭିଡ୍ କଟକଣାରେ ହେବ ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କର ଜାଗର ଯାତ୍ରା, ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ , ଆଠଗଡ଼ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଜାମ୍ୱର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗରେ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେଲେ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବାକୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଚେତାବନୀ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ନାଲକୋନଗର ଥାନା ଗୋପିନାଥପୁର ଗାଁ ପାଖ ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ୧୯ ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉଳ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭାଲୁପାଲିରେ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ମହିଳା ମୃତ୍ୟୁ, ମିଳିନି ପରିଚୟ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ୍ବଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ମିଳିଲା ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ଗତ ୧୯ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୦ ଜଣ ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ଵ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ଜଳଯୋଗାଣ ଆଦି ମୌଳିକ ଭିତ୍ତିଭୂମିର କରିବେ ତଦାରଖ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍ ଜବତ କଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ପୋଲିସ, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ତିହିଡି: ନନ୍ଦପୁରବଜାରଠାରୁ ୨୩ ଲଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ମିଠାରେ ନିଶାଦେଇ ଲୁଟିଲେ ଭଡାଟିଆ ଯୁବକ, ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ନେଇ ମାରିଲେ ଛୁ…
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ୭କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍‌ ଜବତ , ସୁଙ୍କି ଆଉଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରୁ ଜବତ କଲା ପଟାଙ୍ଗି ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଦେଓଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପାଲି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା କଣ୍ଟେନର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ : ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ବେଳେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଉଦଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଉଦଳା ପୋଲିସ, ୨ ମହିଳା ଦଲାଲ ଅଟକ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର ଭିସୁଟ୍‌ରେ ୨୫ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ -ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‌ କିଟ୍‌ ଖରାପରୁ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା , ଏନେଇ ଏସିଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • କୋହଲି ହାସଲ କଲେ ଖାସ୍‌ ସଫଳତା , ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କର କ୍ଲବ୍‌ରେ ହେଲେ ସାମିଲ୍, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫଲୋୟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||

କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପଢୁଥିବା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର ସତ

source:www.thelallantop.com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏହି ଫଟୋ । କୁହାଯାଉଛି ଏହି ଫଟୋ ଭାରତର ଏକ ରାଜ୍ଯର । ରାଜ୍ଯସରକାରଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ରାଜ୍ଯର  ବଜେଟ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଉଛି ।

source:www.thelallantop.com

କଣ ଅଛି ଏହି ଭାଇରାଲ ପୋଷ୍ଟରେ ?
କେଲିକଟରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ଫ୍ୟାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି କୋମଣା ମାନ୍ । ଫେସବୁକରେ ଆଇଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ସେଲିବ୍ରିଟି ଟାଇପ୍ ‘ରିୟଲ କୋମଣା ମାନ’। ସେ ୯ ଫେବୃୟାରୀରେ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଏକ ସ୍କୁଲର ଫଟୋ ରହିଛି । ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରବଳ କାଦୁଅ ଭରି ରହିଛି। ସେହି କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି । ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସ୍କୁଲ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର । ଏବଂ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏହି ଫଟୋ ସେହି ୟୁପିର ଯେଉଁଠାରେ କାଲି ଗାଈ ପାଇଁ ୪୫୦ କୋଟିର ବଜେଟ୍ ପାସ୍ ହୋଇଛି ! ଏହି ପୋଷ୍ଟ ୧୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଶେୟାର ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ?

source:www.thelallantop.com

କଣ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ?
ଫଟୋଟି ପ୍ରକୃତ । ଏଥିରେ କୌଣସି ଏଡିଟ୍ କରାଯାଇନି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋଟି ୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଏବଂ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ନୁହେଁ ବରଂ ପଞ୍ଜାବର ପଞ୍ଜାବ ତାହା ପୁଣି ଭାରତର ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ପଞ୍ଜାବର । ପଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତର । ୧୦ ଜୁନ୍ ୨୦୧୫ରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା

source:www.thelallantop.com

୨ଦିନ ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକ ଏଗେନଷ୍ଟ ଚାଇଲ୍ଡ ଲେବର ହ୍ୟାଶଟ୍ୟାଗ୍ ସହିତ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର ହୋଇଥିଲା । ଲେଖାଥିଲା ଏହା ପଞ୍ଜାବନର ସ୍କୁଲର ଅବସ୍ଥା । ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମେଟ୍ରୋ ବସର ଫଟୋ ପଠାଅ ହୁଏତ ଏମାନେ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ ।

source:www.thelallantop.com

ଏହା ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ଥର ସେୟାର ହୋଇଛି । ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଇମରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ୨୦୧୫-୧୬ରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ନେଇ ତତ୍କାଳୀନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ।


source:www.thelallantop.com

୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଫଟୋଟି ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଏବେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ? ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏଥିପାଇଁ ଆମ ଭାରତର କେହି ବି ଦାୟୀ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ଏ ଫଟୋଟି ପାକିସ୍ତାନର ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର