PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପଢୁଥିବା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର ସତ

source:www.thelallantop.com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏହି ଫଟୋ । କୁହାଯାଉଛି ଏହି ଫଟୋ ଭାରତର ଏକ ରାଜ୍ଯର । ରାଜ୍ଯସରକାରଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ରାଜ୍ଯର  ବଜେଟ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଉଛି ।

source:www.thelallantop.com

କଣ ଅଛି ଏହି ଭାଇରାଲ ପୋଷ୍ଟରେ ?
କେଲିକଟରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ଫ୍ୟାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି କୋମଣା ମାନ୍ । ଫେସବୁକରେ ଆଇଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ସେଲିବ୍ରିଟି ଟାଇପ୍ ‘ରିୟଲ କୋମଣା ମାନ’। ସେ ୯ ଫେବୃୟାରୀରେ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଏକ ସ୍କୁଲର ଫଟୋ ରହିଛି । ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରବଳ କାଦୁଅ ଭରି ରହିଛି। ସେହି କାଦୁଅରେ ବସି ପିଲାମାନେ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି । ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସ୍କୁଲ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର । ଏବଂ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏହି ଫଟୋ ସେହି ୟୁପିର ଯେଉଁଠାରେ କାଲି ଗାଈ ପାଇଁ ୪୫୦ କୋଟିର ବଜେଟ୍ ପାସ୍ ହୋଇଛି ! ଏହି ପୋଷ୍ଟ ୧୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଶେୟାର ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ?

source:www.thelallantop.com

କଣ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ?
ଫଟୋଟି ପ୍ରକୃତ । ଏଥିରେ କୌଣସି ଏଡିଟ୍ କରାଯାଇନି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋଟି ୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଏବଂ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ନୁହେଁ ବରଂ ପଞ୍ଜାବର ପଞ୍ଜାବ ତାହା ପୁଣି ଭାରତର ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ପଞ୍ଜାବର । ପଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତର । ୧୦ ଜୁନ୍ ୨୦୧୫ରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା

source:www.thelallantop.com

୨ଦିନ ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକ ଏଗେନଷ୍ଟ ଚାଇଲ୍ଡ ଲେବର ହ୍ୟାଶଟ୍ୟାଗ୍ ସହିତ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର ହୋଇଥିଲା । ଲେଖାଥିଲା ଏହା ପଞ୍ଜାବନର ସ୍କୁଲର ଅବସ୍ଥା । ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମେଟ୍ରୋ ବସର ଫଟୋ ପଠାଅ ହୁଏତ ଏମାନେ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ ।

source:www.thelallantop.com

ଏହା ପରେ ଏହି ଫଟୋ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ଥର ସେୟାର ହୋଇଛି । ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଇମରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ୨୦୧୫-୧୬ରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ନେଇ ତତ୍କାଳୀନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ।


source:www.thelallantop.com

୪ ବର୍ଷ ପୂରୁଣା ଫଟୋଟି ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଏବେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋଦି ନା ଯୋଗୀ କିଏ ଦାୟୀ ? ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏଥିପାଇଁ ଆମ ଭାରତର କେହି ବି ଦାୟୀ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ଏ ଫଟୋଟି ପାକିସ୍ତାନର ।