PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ପୁଣି ଝଟକା: ଏଫଏଟିଏଫର ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିବ ପାକିସ୍ତାନ

source:www.youtube.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଚାରିପଟୁ ଫସିଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପୁଣି ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଲାଗିଛି । ପ୍ୟାରିସରେ ହୋଇଥିବା ଫାଇନାନ୍ସସିଆଲ ଆକ୍ସନ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ(FATF)ର ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିବ । ଅର୍ଥାତ୍ ହାଫିଜ୍ ସଇଦର ଜମାନ୍-ଉଦ୍-ଦାୱା ଉପରେ ବ୍ଯାନ୍ ଲଗାଇ ପାକିସ୍ତାନ ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରୁ ବାହାରି ଆସିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ମଧ୍ଯ ସେ ବିଫଳ ହେଲା ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ । FATFରୁ ମିଳିଥିବା ଏହି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ପାଇଁ । ପାକିସ୍ତାନର ରୋଟିଂ ରିଭ୍ଯୁ ପୁଣି ଜୁନ୍ ଓ ଅକ୍ଟୋବରରେ କରାଯିବ । FATF ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଯେ ସେ ଯେମିତି ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆକ୍ସନ ନେବାର ଟାଇମଲାଇନକୁ ଭୁଲିନଯାଉ, ନଚେତ୍ ତାକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । କହିରଖୁଛୁ ଭାରତ ତରଫରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବ୍ଲାକ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଥିଲା ତେବେ ଏହା ସଫଳ ହେଲାନାହିଁ ।

FATF ତରଫରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ତାଗିଦ୍ ମଧ୍ଯ କରାଯାଇଛି ଯେ ତାକୁ ଯେତିକି ସମୟ ମିଳିଛି ସେହି ସମୟ ମଧ୍ଯରେ ନିଜ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରା କରିବା ପାଇଁ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଏହି ସଂସ୍ଥା ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢେଇ କରୁଥିବା ଦେଶକୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ଯ ମଧ୍ଯ କରିଥାଏ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର