PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡା- ଛତିଶଗଡକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୁଡାରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ପୋଲିସର କୁଟ୍ରାଧର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଚଡାଉ। ମିନିଟ୍ରକ ସହ ୨କ୍ବୁଣ୍ଟାଲ ୪୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ। ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ସ୍କୁଲ ଫି’ ଦେଇନପାରିବାରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲରେ ଠିଆ ହୋଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ କହିଲେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ

ଭୋପାଲ,୨।୩: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍କୁଲ ଫି ଦେଇନପାରିବାରୁ ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଠିଆ ହୋଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ। ଏଭଳି ଅମାନବୀୟ ଘଟଣା ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳର ସରସ୍ବତୀ କୋଏଡ ହାୟର ସେକେଣ୍ଡାରୀ ସ୍କୁଲରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

କୈାଣସି କାରଣ ବଶତଃ ଝିଅର ବାପା ସ୍କୁଲ ଫି ଦେଇପାରିନଥିଲେ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପରୀକ୍ଷା ହଲରେ ଠିଆ ହୋଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଛାତ୍ରୀର ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ଯାଞ୍ଚ ପୁରା ହୋଇସାରିବା ପରେ ଯଦି ପରିଚାଳକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଦୋଷୀକୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବା ସହିତ ସ୍କୁଲର ମାନ୍ୟତା ଶେ​‌ଷ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ମାନି ଅନ୍ୟ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜାଗାରେ ବସାଇବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ। ମାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବହୁତଥର କହିଥିଲେ ମାତ୍ର ସେ ଶୁଣିନଥିଲେ। ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ସହିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ବାପାଙ୍କ ଆଗରେ ସବୁ କଥା କହିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାଟି ଘଟିବା ପରେ ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଅଜୟ ଖାଡେଙ୍କ ସହିତ କଥା ବର୍ତ୍ତା ହେବା ପାଇଁ ଚେ​ଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର କୈାଣସି ଉତ୍ତର ଦେଇନଥିଲେ।

ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବାପାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ତାଙ୍କ ଝିଅ ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ଯ୍ୟାତିତ ହେଉଥିଲା। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ସେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଲା କି, ତୁମେ ସ୍କୁଲରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଦିଅ ନେହେଲେ ଆଜି ବି  ଠିଆ ହୋଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଠିଆ ହୋଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ବୋଲି ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ କହିଛି। ଏହାପରେ ଛାତ୍ରୀର ବାପା ସ୍କୁଲକୁ ଯାଇ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ କହିଲେ କି, ଯେଉଁ  ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆଗରେ ଠିଆ ହୋଇ ସେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛି ସେହି ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଡାକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥ ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ଯଥାଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର