PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିବା ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ

ଥାନେ ୧୯।୩: ଇଣ୍ଡିଆ ଅନବାଉଣ୍ଡର ସମ୍ପାଦକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ଏବେ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ପୁଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଣେ ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସମେତ ଏକ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପାଣ୍ଡେର ଶବ ଭେଣ୍ଡି  ସ୍ଥିତ ଖରବୁର ଖାର୍ଡ଼ି ଗାଁର ଏକ ନାଳ ପାଖରୁ ମିଳିଛି।  ପାଣ୍ଡେ ୧୫ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ହିଁ ଗାଏବ ଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ପାଣ୍ଡେର ପରିବାର ଲୋକ କାଶୀମୀରା ଥାନାରେ ହଜିଯାଇଥିବା ନେଇ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।  

ପୁଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ଶିବାଜୀ ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି, ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ପାଣ୍ଡେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଷ୍ମର୍ମ କରିଆସୁଥିଲେ। ଯାଞ୍ଚକୁ ଆଧାର କରି ଇଣ୍ଟର୍ନସିପ୍ କରୁଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ମହିଳା ଓ ପ୍ରିଟିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରେସ ଚଲାଉଥିବା ଉମା ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରକୁ ଗିରଫ କରିଛି।  ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପ୍ରିଟିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରେସରେ ପାଣ୍ଡେର ପତ୍ରିକା ପ୍ରକାଶିତ ହେଉଥିଲା। ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ଜଣକ ତିନି ବର୍ଷ ହେଲା ପାଣ୍ଡେ ସହିତ କାମ କରୁଥିଲା।

ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ଯୈାନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ସାମ୍ନା କରୁଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ମହିଳାଜଣଙ୍କ ଉମା ଶଙ୍କର ସହ ସମ୍ପାଦକକୁ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବାକୁ ଚେ​‌ଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।  ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ହୋଇଥିବା ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କୁ  ଏକ ଫ୍ଲାଟକୁ ଡାକିଥିଲେ। ଦୁହେଁ କିଛି ସମୟ କଥାବର୍ତା କରିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କୁ ମଦ ବୋତଲ ଧରାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ନିଦ ଔଷଧ ମିଶିଥିଲା। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମଦ ପିଇବା ପରେ ବେହୋଶ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ମହିଳା ଓ ମାଗାଜିନର ପ୍ରିଣ୍ଟର ସତୀଶ ଦୁହେଁ ମିଶି ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦର ଶବକୁ ଏକ କାରରେ ରଖି ଭେଣ୍ଡିରେ ଥିବା ଏକ ଜଙ୍ଗଲକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇ ଦୁହେଁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ପୁଲିସ  ପୁରା ଘଟଣାବଳୀକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ଫୋନ କଲ ଡିଟେଲ୍ସ ଚେକ୍ କରିଥିଲେ। ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ହିଁ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିଲା। ଏହା ପରେ ପୁଳିସ ମହିଳାକୁ ହିରାସନକୁ ଡାକି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଭୁଲକୁ ପୁଲିସ ଆଗରେ ସ୍ବିକାର କରିଥିଲେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।