PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

ଷ୍ଟେଜରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ନୃତ୍ଯ ନେଇ ଯାତ୍ରା ପାର୍ଟି ମାଲିକ ଓ କଳାକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା: ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲା କଳିଙ୍ଗ ସେନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫/୨: ଯାତ୍ରା ପାର୍ଟି ମାଲିକ ଓ କଳାକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା । ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନେଇ ଯାତ୍ରା ପାର୍ଟି ମାଲିକ ଓ କଳାକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦେଲା କଳିଙ୍ଗ ସେନା । ଖୋଲା ମଞ୍ଚରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ନୃତ୍ୟ ହେଉଥିବା ନେଇ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ କଳିଙ୍ଗ ସେନା ସୋମବାର ଏତଲା ଦେଇଛି ।

ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭରେ ପଡିଛି ଅନେକ ଗଣନାଟ୍ଯ । ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ଗଣନାଟ୍ୟର ଜଣେ ମହିଳା କଳାକାର ଗତ ୨ ଦିନ ତଳେ ଷ୍ଟେଜରେ ନୃତ୍ଯ କରୁଥିବା ସମୟରେ ପୋଷାକ ଖୋଲିଦେଇଥିଲେ । ମହିଳା କଳାକାର ଜଣକ ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆରେ ରାନୀ ନାମରେ ବେଶ୍ ପରିଚିତ । ତାଙ୍କର ଏହି ଅଶୋଭନୀୟ ଆଚରଣ ଓ ଅଶ୍ଲୀଳ ନୃତ୍ଯ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ସବୁ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଥିଲା । କାରଣ ଯାତ୍ରା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକ ସପରିବାରେ ଯାଇଥିଲେ । ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଛୋଟ ପିଲା ମଧ୍ଯ ଥିଲେ । ତେବେ ସେତିକି ନୁହେଁ ଗତକାଲି ପୁଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ରାନୀଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ । ଜଣେ ଦର୍ଶକଙ୍କ କାନ କାମୁଡି ଛିଡେଇବା ସହିତ ପୁଣି ଡ୍ରେସ୍ ଖୋଲିଥିଲେ ଏହି ଯାତ୍ରା କଳାକାର ।

ଏହି ଘଟଣା ଆଜି ସବୁ ମିଡିଆ ସହିତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଖୋଲାମଞ୍ଚରେ ଏପରି ନୃତ୍ଯକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହିତ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି  । ତେବେ ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆରେ ଏପରି ବ୍ୟବହାର ଓ ଅଶ୍ଲୀଳତା ନେଇ ସୋମବାର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛି କଳିଙ୍ଗ ସେନା ।