PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ପେଟିଏମ୍ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଣିବ ନୂଆ ସେବା, ଘରେ ବସି ପାଇପାରିବେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା

Signage for Paytm is displayed at the One97 Communications Ltd. headquarters in Noida, Uttar Pradesh, India, on Thursday, May 14, 2015. One97, which operates PayTM, think they have an edge as the country is now in the midst of a smartphone boom, and younger Indians are shunning branches and turning to apps for their banking needs, mirroring global trends. Photographer: Kuni Takahashi/Bloomberg via Getty Images

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ଆଣିଲା ଏକ ନୂଆ ସେବା। ଆପଣ ଏବେ ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ରୁ ସେୟାର ବଜାରରେ ଟଙ୍କା ଲଗାଇପାରିବେ। ସେୟାର ବଜାର ରେଗ୍ୟୁଲେଟର ସେବୀ ପେଟିଏମ୍ର ସବସିଡିଅରୀ କମ୍ପାନି ‘ପେଟିଏମ୍ ମନି’ କୁ ଷ୍ଟକ୍ ବ୍ରେକିଂ ସେବା ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁର ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ବାରା ନିର୍ଦେଶକ ସେୟାର କିରିପାରିବେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପେଟିଏମ୍ ମିଚ୍ୟୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଏହା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ମିଚ୍ୟୁଆଲ ଫଣ୍ଡରେ ୧୦୦ ଟଙ୍କାର ଏସଆଇପି (ସିଷ୍ଟୋମେଟିକ୍ ଇନଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍ ପ୍ଲାନ୍) କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ୨୪ ମିଚ୍ୟୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ଭଳି ସେବା ଦେବାକୁ ଥିବା କମ୍ପାନି ସହିତ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ଏହା ବି ଜାଣିବା ଦରକାର କି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଏଫଡି କରିବା ଦ୍ବାରା ଯେଉଁଠି ୭-୯ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫେରସ୍ତ ମିଳୁଛି ସେଇଠି ମିଚ୍ୟୁଆଲ ଫଣ୍ଡରେ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାର୍ଷିକ ଖାତାରେ ଫେରସ୍ତ ମିଳିଯାଉଛି।