କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁଁ ବିମାନ ଚଳାଚଳରେ ବାଧା ଉପୁଜିଛି । ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦୁଇଟି ବିମାନ ଉଡାଣ ଓ ଅବତରଣରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିଛି । ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ରୁ ଫେରୁଥିବା ଏୟାର ଏସିଆର ବିମାନ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅବତରଣ ନ କରି କୋଲକାତା ଫେରିଯାଇଛି । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରହିବା ଖାଇବାରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ରୁ ଆସୁଥିବା ୧୧୨ ନମ୍ବର ବିମାନଟି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୧ଟା ୫୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବାର ଥିଲା । ଘନ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ବିମାନଟି ଅବତରଣ ନ କରି ୧୧ଟା ୫୦ ମିନିଟ୍‌ରେ କଲିକତା ଅଭିମୁଖେ ବାହାରି ଦମଦମ ବିମାନବନ୍ଦରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା । ବିମାନଟି ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୧୨ମିନିଟ୍‌ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ତେବେ ବିନା ସୂଚନାରେ ବିମାନର ୧୩୭ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେଠାରେ ଖାଲି ରହିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଏପଟେ ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ ଯିବାକୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ହଟହଟା ହୋଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ରାତିରୁ ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟା ଯାଏଁ ବିମାନ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲା । ଏଠାରେ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିବା ୩୦-୪୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏୟାର ଏସିଆ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇ ନଥିଲା । ତେଣୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ସେମାନେ ଟର୍ମିନାଲ ଭିତର ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ହୋ ହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ,ଏତେ ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କରିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ବି ବିମାନ ବାତିଲ ନେଇ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆ ଯାଇନାହିଁ । ସେହିପରି କଲିକତାରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁର ଯାଉଥିବା ୧୫୬୩ ନମ୍ବର ବିମାନଟି ମଧ୍ୟ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅବତରଣ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିଥିବା ନେଇ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କଲେ ଅକ୍ଟୋବର ଗାଇଡ୍ ‌ଲାଇନ୍‌ : ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କଣ ବନ୍ଦ ରହିବ

ରାସ୍ତା କଡକୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌- କଟକ ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତାର ଜମଧର ଛକ ନିକଟରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଯାଉଥିବା ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ଅକ୍ଟୋବର ୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ଏହି ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

କରୋନାରେ କୋରାପୁଟ ଥାନା ଆଇଆଇସିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ପାରିତ ହେଲା ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ ବିଲ୍‌, କରୋନା ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କଲେ ଲକ୍ଷେ ଜରିମାନା, ଦୁଇ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କଲେ ସଂକ୍ରମଣ ସମ୍ଭାବନା କମ୍‌: ଡା. ମନୋଜ ସାହୁ