PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର , ଏବେବି ଆସିନି ସୁଧାର

aajtak.intoday.in

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ  ସୁଧାର ଆସିନାହିଁ । ଆର୍ମି ରିସର୍ଚ୍ଚ ଆଣ୍ଡ ରେଫରଲ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାରି  ହେଲଥ୍‌  ସୂଚନା ମୁତାବକ , ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ  ଆସିନାହିଁ । ସେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଅଛନ୍ତି ।  ତାଙ୍କର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବେବି  ସ୍ଥିର ରହିଛି ।

ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ପୁଅ  ଅଭିଷେକ  ମୁଖାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି କି ୯୬ ଘଣ୍ଟାର ସର୍ଭିଲାନ୍ସର ଅବଧି ଆଜି  ଶେଷ ହେଉଛି । ମୋର ପିତାଙ୍କର  ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ  ପାରାମିଟର ସ୍ଥିର ରହିଛି ଏବଂ ସେ ବାହ୍ୟ ଉପଚାରକୁ ରେସ୍‌ପନ୍ସ କରୁଛନ୍ତି । ମୋର ପିତା ସର୍ବଦା  କହିଛନ୍ତି କି  ମୁଁ ଯେତେ ଦେଇଛି ,   ତା ଠାରୁ ବହୁତ ଅଧିକା  ଭାରତର ଲୋକେ ମୋତେ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦୟାକରି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ ।  

ଏହା ପୂର୍ବରୁ  ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ  ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିତି ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟ ଗମ୍ଭୀର ଥିଲା ।  ଗତ ଦିନରେ ଭାରତର  ୧୩ ତମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କର  କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ମଧ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା । ତାଙ୍କର ପୁଅ ଅଭିଜିତ୍‌  ମୁଖାର୍ଜୀ ପିତାଙ୍କର ଖରାପ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସବି ଅଟକଳକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ପିତା ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।  ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ୍‌  , ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀ  ରବିବାରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ  ସ୍ଥିତ ନିଜର ବାସଗୃହର ବାଥରୁମ୍‌ରେ ଖସିପଡ଼ି ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।  ଏହାପରେ ଆଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କରେ ଏକ ସ୍ଥାନର ରକ୍ତ ଜମାଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଏହି ଜମାଟ ହୋଇ  ରହିଥିବା ରକ୍ତକୁ ବାହାର କରିବାକୁ ତାଙ୍କର ସର୍ଜରୀ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଜଟିଳ ସର୍ଜରୀ ପରେ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ହସ୍ପିଟାଲ ନିଜର ମେଡିକାଲ ବୁଲେଟିନ୍‌ରେ କହିଥିଲା କି ୧୦ ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ୱିପହର ୧୨ ଟା ୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ କ୍ରିଟିକଲ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ  ତାଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କରେ ଏକ ବଡ଼ ରକ୍ତର କଲ୍ଟ୍ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା , ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଜଟିଳ ସର୍ଜରୀ କରାଯାଇଥିଲା ।