ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ଖରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ବଦଳିବ ପାଗ । ମେଘୁଆ ବାଦଲକୁ ଚିରି ଖରା ଆସିବ । ପାଗ ଶୁଖିଲା ରହିବା ସହ କ୍ରମଶଃ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିବ । ଏଭଳି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । ଆଜି ରାଜ୍ୟ ତମାମ ପାଗ ଶୁଖିଲା ଥିଲା । କେତେକ ଜାଗାରେ ଆକାଶ ଆଂଶିକ ମେଘୁଆ ଥିଲା । ମାତ୍ର ବର୍ଷା ନଥିଲା । ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏଚ୍‌. ଆର୍‌. ବିଶ୍ୱାସ କହିଛନ୍ତି, ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପାଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ । ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଶନିବାରଠାରୁ ଦିନ ତାପମାତ୍ରା କ୍ରମଶଃ ବଢ଼ିବ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ୨/୩ ଦିନ ଭିତରେ ଦିନ ତାପମାତ୍ରା ୨-୩ ଦିନ ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିବ । ଆସନ୍ତା ୪-୫ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉନାହିଁ । ଆଜି ମାଲକାନଗିରି ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ି ୩୮ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଥିଲା । ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବାଧିକ ୩୨.୯ ଡିଗ୍ରୀ ଥିଲା । ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ତାପମାତ୍ରା ପ୍ରାୟତଃ ୩୦ ଡିଗ୍ରୀରୁ କମ୍‌ ରହିଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀ ୮ମାସର ଗର୍ଭବତୀ – ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ବିବାହିତ ଯୁବକ ଫେରାର

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଶବ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ

ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନ ପାଇଁ ପୁଣି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର, ସିଂହୀ ସୁପ୍ରିୟାର ମୃତ୍ୟୁ

କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୪ ଜୀବନ, ରାଜ୍ୟରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଏମିତିବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ, ବାଇକ ଚଳାଇବା ବେଳେ ବଜ୍ରାଘାତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

୩୪୪୩ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ରାଜ୍ୟରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ୧୧୯କୁ ବୃଦ୍ଧି