PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଗାଲାକନ୍‌ କମ୍ପାନି ମ୍ୟାନେଜର୍‌ଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲେ ! ପାରାଦୀପ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ପୁଲିସ ନୟାନ୍ତ, ଶେଷରେ…

ଜଗତସିଂହପୁର,୫।୮: କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଜିଲ୍ଲା ଏସ୍‌ପି ଜନଗହଳି ଭରା ଜାଗାମାନଙ୍କରେ ସାନିଟାଇଜର୍‌ ବଣ୍ଟନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମାସ୍କ୍‌ ପିନ୍ଧିବା ଉପରେ ସଚେତନ କରୁଥିବା ବେଳେ ପାରାଦୀପରେ ଏକ କମ୍ପାନିର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯିବା ଭଳି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା ଘଟିଛି । ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଅପହରଣ ଖବର ପ୍ରଘଟ ପରେ ପାରାଦୀପ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ପୁଲିସ ହଡ଼ବଡ଼େଇ ଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ବଡ଼ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଘଟିବା ପୂର୍ବରୁ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲା । ଶେଷରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ଅପହରଣର ଶିକାର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ପାରାଦୀପ ଲକ୍‌ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଖବର ମିଳିଛି । ତେବେ ଖବର ଲେଖା ହେବା ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଥାନାରେ ଏ ବାବଦରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ।ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ପାରାଦୀପ ଅଠରବାଙ୍କି ନିକଟରୁ ଗାଲାକନ୍‌ କମ୍ପାନିର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ତୁଷାର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବକ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିବା ଖବର ପ୍ରଘଟ ହୋଇଥିଲା ।

ଏକ କାରରେ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଆଲୋଚନା କରିବାର ଅଛି କହି ଜରବଦସ୍ତ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏଣେ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଖବର ପାରାଦୀପ୍‌ ଲକ୍‌ ଥାନାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଲକ୍‌ ପୁଲିସ ଅଠରବାଙ୍କିରୁ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ଜାଣି ପାରାଦୀପ ଆଦର୍ଶ ଥାନାକୁ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଏପଟେ ଗାଲାକନ୍‌ କମ୍ପାନିର କାର୍ଯ୍ୟ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅଧୀନରେ ଚାଲିଥିବାରୁ ସେଠାକାର ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ତିନି ଥାନାର ପୁଲିସ ସମେତ ମେରାଇନ୍‌ ଥାନା ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ଲାଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ।

ଜଣେ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବାରାକ୍‌ ପରିସରରେ ଗାଲାକନ୍‌ କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ କନ୍‌ଷ୍ଟ୍ରକ୍ସନ କାମ କରାଯାଉଛି । ଆଇଓସିଏଲ୍‌ ଅଧୀନରେ ଉକ୍ତ କାମ ହେଉଛି । ଏହାଛଡ଼ା କମ୍ପାନିର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁ ପାରାଦୀପର ରେଳବାଇ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ କମ୍ପାନିର ଏକ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ନିମିଢ଼ିରେ ରହିଛି । ଆଜି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଏକ କାରରେ ନିମିଢ଼ି ଆସୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଅଠରବାଙ୍କି ନିକଟରେ ଅଟକାଇ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଉଭୟ ସେଇ କାରରେ ବସି ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ଆଲୋଚନା ଭିତରେ ସେମାନେ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌କୁ ଯିବାର ଥିଲା । ହେଲେ କାରଟି ଭିନ୍ନ ଦିଗରେ ଗତି କରିବା ଦେଖି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ମନରେ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା । କୌଶଳକ୍ରମେ ସେ ଏ ଖବରକୁ ଫୋନ୍‌ ଜରିଆରେ ନିଜର ଜଣେ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଇଥିଲେ । ତା’ପରେ ପୁଲିସ କାନରେ କଥାଟା ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ବି ପୁଲିସ କାରର ସନ୍ଧାନ ଲଗାଇବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା । କାରଣ କାରଟି ମେରାଇନ୍‌ ଥାନା ଇଲାକାକୁ ଯାଇଥିବା ଗୁଞ୍ଜରିତ ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଛାଏଁ ଲକ୍‌ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କାରଟି ପ୍ରଥମେ କମ୍ପାନି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ ଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତ୍ରିଲୋଚନପୁରକୁ ମୁହାଁଇଥିଲା । କୁଜଙ୍ଗ ଦେଇ ଚକ୍କର କାଟିଥିଲା । ତା’ପରେ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଯାଇଥିଲା ।

ଅପରପକ୍ଷେ ଯେଉଁ ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅପହରଣକାରୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି, ପ୍ରକୃତରେ ସେମାନେ କିଛି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଉକ୍ତ କମ୍ପାନିରେ ଭଡ଼ା ସୂତ୍ରରେ ଲଗାଇବା ସହ ସିକ୍ୟୁରିଟିରେ ଚାରି ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିଛନ୍ତି । ସମ୍ଭବତଃ ଭଡ଼ା ପ୍ରଦାନରେ ଅବହେଳା କିମ୍ବା ସିକ୍ୟୁରିଟିରେ ଚାକିରି କରିଥିବା ପିଲାଙ୍କ ଚାକିରି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ କମ୍ପାନିର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ସହ ଉଭୟଙ୍କର କିଛି ମତାନ୍ତର ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଆଜି ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଳରେ ଉଭୟ ଯୁବକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ପରୋକ୍ଷରେ ଅପହରଣ କରିବା ଆଳରେ ଭୟଭୀତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଏପଟେ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନିଆଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା । ସେ କିନ୍ତୁ ଥାନାରେ ଅଛି ପରେ କଥା ହେବି ବୋଲି କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୁଲିସ କହୁଛି, ଅପହରଣ କରିଥିବା ଯୁବକମାନେ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଧମକ ଚମକ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ବନ୍ଧୁକ କି ହାତ ହତିଆର ଦେଖାଇ ନାହାନ୍ତି । ତଥାପି ଯଦି ରିପୋର୍ଟ ହୁଏ ତେବେ ପୁଲିସ ଆଇନ ଅନୁସାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ।