PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଟୋରେ ବଗିଚା

କୋଲକାତା: ଅଟୋ ଉପରେ ବଗିଚା କରି କୋଲକାତାର ଅଟୋ ଚାଳକ ବିଜୟ ପାଲ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ଏହି ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ଲାଗି ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ସେ ବେଶ ପ୍ରଶଂସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ହଳଦିଆ ଓ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଅଟୋ ଚଳାଉଥିବା ବିଜୟଙ୍କ ଫଟୋ ଏବଂ ଅଟୋ ଉପରେ ଘାସ ଓ ଛୋଟ ଫୁଲ ବଗିଚାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ନିଜର ‘ସବୁଜ ଅଟୋ’ ମାଧ୍ୟମରେ ପରିବେଶ ସଂରକ୍ଷଣ ସମ୍ପର୍କିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବାର୍ତ୍ତା ସମାଜକୁ ଦେବା ବିଜୟଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ବଗିଚା ସହିତ ‘ସେଭ୍‌ ଟ୍ରି, ସେଭ୍‌ ଲାଇଭ୍‌ସ (ଗଛ ବଞ୍ଚାଅ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଅ)’ ସ୍ଲୋଗାନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଅଟୋରେ ଲେଖିଛନ୍ତି । ସଚେତନତା ସହିତ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ତାତିରୁ ତାଙ୍କ ଅଟୋକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବାରେ ବଗିଚା ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି । ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ପ୍ରଶଂସକ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଲାଗି ବିଜୟଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଅଟୋକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବାର ତାଙ୍କ ନିଆରା ଉପାୟକୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର