PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଟୋରେ ବଗିଚା

କୋଲକାତା: ଅଟୋ ଉପରେ ବଗିଚା କରି କୋଲକାତାର ଅଟୋ ଚାଳକ ବିଜୟ ପାଲ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ଏହି ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ଲାଗି ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ସେ ବେଶ ପ୍ରଶଂସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ହଳଦିଆ ଓ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଅଟୋ ଚଳାଉଥିବା ବିଜୟଙ୍କ ଫଟୋ ଏବଂ ଅଟୋ ଉପରେ ଘାସ ଓ ଛୋଟ ଫୁଲ ବଗିଚାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ନିଜର ‘ସବୁଜ ଅଟୋ’ ମାଧ୍ୟମରେ ପରିବେଶ ସଂରକ୍ଷଣ ସମ୍ପର୍କିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବାର୍ତ୍ତା ସମାଜକୁ ଦେବା ବିଜୟଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ବଗିଚା ସହିତ ‘ସେଭ୍‌ ଟ୍ରି, ସେଭ୍‌ ଲାଇଭ୍‌ସ (ଗଛ ବଞ୍ଚାଅ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଅ)’ ସ୍ଲୋଗାନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଅଟୋରେ ଲେଖିଛନ୍ତି । ସଚେତନତା ସହିତ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ତାତିରୁ ତାଙ୍କ ଅଟୋକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବାରେ ବଗିଚା ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି । ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ପ୍ରଶଂସକ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଲାଗି ବିଜୟଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଅଟୋକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବାର ତାଙ୍କ ନିଆରା ଉପାୟକୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର