PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଘନେଇଲା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ – ରିୟା କରିଥିଲେ ତାଙ୍କ କଲ୍‌କୁ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ଲକ ଏବଂ କରିଥିଲେ ଏହି କାମ

https://www.indiatvnews.com/

ମୁମ୍ବାଇ- ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ନୂଆ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି। ସିବିଆଇକୁ ଏହି ମାମଲା ହସ୍ତାନ୍ତର ପରେ ଏବେ ଘଟଣା ସହିତ ସପୃକ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ରହସ୍ୟମୟ ତଥ୍ୟ ବାହାରୁଛି। ଏତିକିବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କଲ ଡିଟେଲ ରିପୋର୍ଟ ଆଗକୁ ଆସିଛି।

ସିବିଆଇ ପଶିବା ପୂର୍ବରୁ ମାଗିଛି ତଥ୍ୟ। ବିହାର ପୁଲିସ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁମାମଲାରେ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ପାଇଥିବା କଥା କହିଛି । ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ସହଯୋଗ କରିଥିବା କଥା ବିହାର ପୁଲିସ କହିଛି । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ଗର୍ଲ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ଅଙ୍କିତା, ନିର୍ଦେଶକ ରୁମି ଜାଫ୍ରିଙ୍କସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର, ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ରୋଷୟାଙ୍କୁ ବିହାର ପୁଲିସ ଜେରା କରିଛି । ବିହାର ପୋଲିସ ଟିମ୍ ପାଟନା ଫେରି ଆସିଛି। ଏହି ଟିମ୍ ଆଜି ପୋଲିସ ଆଇଜି ସଂଜୟ ସିଂହଙ୍କୁ ଭେଟି ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି। ଏହାପରେ ବିହାର ପୋଲିସ ଠାରୁ ତଥ୍ୟ ନେଇଛି ସିବିଆଇ ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ନୂଆ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ଘଟଣାକୁ ଅଧିକ ରହସ୍ୟଜନକ କରିବାରେ ଲାଗିଛି ।ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଏକାଧିକ ଫୋନ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଫୋନର କଲ ରେକର୍ଡ ଡିଟେଲ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସୁଶାନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର କଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଜୁନ୍ ୮ରୁ ରିୟା ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ ବ୍ଲକ କରିଦେଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସୁଶାନ୍ତ ମାନସିକ ଅସୁନ୍ତଳିତ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ରିୟା କୁଆଡ଼େ ତାଙ୍କୁ ମାନିସିକ ହସ୍ପିଟାଲ ପଠାଇଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସେପଟେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆର୍ଥିକ କାରବାରର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ମ୍ୟାନେଜର ସାମୁଏଲ ମିରିଣ୍ଡାଙ୍କୁ ସମନ କରିଛି। ଏନେଇ କାଲି ରିୟାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମନ କରିଛି ଇଡି।

ସେପଟେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା କେ କେ ସିଂହଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ରଖିଛି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ । କେ କେ ସିଂହ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଫେବ୍ରୁଆରି ମାସରେ ସେ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସକୁ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ବିପଦ ଥିବା ଅବଗତ କରିଥିଲେ ।ତେବେ କେ. କେ., ସିଂହ କୌଣସି ବିଧିବଦ୍ଧ ଅବିଯୋଗ କରିନଥିଲେ ବରଂ ରିୟାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ବୋଲି ଡିସିପି ପରମଜିତ ସିଂହ ଦହିଆ କହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ମାମଲାରେ ବାରମ୍ବାର ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ସୂରଜ ପାଞ୍ଚୋଲି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ମୁଁ କୌଣସି ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇନଥିଲି କିମ୍ବା ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ମୋର କୌଣସି ସଂପର୍କ ନାହିଁ ବୋଲି ସୂରଜ ପାଞ୍ଚୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଅପେକ୍ଷା ସିବିଆଇ କେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉଛି।
ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର