PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ବିଶିଷ୍ଟ ଗାନ୍ଧିବାଦୀ ଭଦ୍ରକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାକ୍ତନ ଅଧକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ସନାତନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ମୋଟୁ ସୀମାନ୍ତ ୪ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଚେକପୋଷ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ, କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଓ ମାଓ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପୁଲିସ ଡିଜି
  • ||
  • କପିଲାଭଟା : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୧ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ଵର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ୩ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • OJEE: ଜୁନ୍‌ ୧୫ ଯାଏ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ, ଜୁନ୍‌ ୧୭ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଫି’ଦାଖଲ କରିପାରିବେ
  • ||
  • ପୁରୀ:ଏ ବର୍ଷ ବି ବିନା ଭକ୍ତରେ ହେବ ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା, କେବଳ ସେବାୟତ ଟାଣିବେ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବାହାର ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା, ମେ ୧୫ରୁ ଜୁନ୍‌ ୬ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଚାଷୀ କୂଳ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ମେ’ ୩୧ରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ,ଜୁନ୍ ୧୦ରୁ ୧୨ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଶା
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ମାଟି ମା’କୁ ପୂଜା କରି ଚାଷ କାମ ଅନୁୁକୂଳ କରିବେ ଚଷା ପୁଅ
  • ||

ଯିଏ ମୋଦିଙ୍କ ରାଲିକୁ ଆସିବନି ସେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗିରିରାଜ, କିନ୍ତୁ ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିକୁ ନିଜେ ଆସିଲେନି

source:hindi.timesnownews.com

ପାଟଣା ୪/୩: ବିଜେପିର ସାଂସଦ ଗିରିଗାଜ ସିଂହ ସବୁବେଳେ ନିଜ ବୟାନ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ତଳେ ସେ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଯିଏ ବି ମୋଦିଙ୍କ ରାଲିକୁ ଆସିବନି ସେ ହେଉଛି ଦେଶଦ୍ରୋହୀ । ଏବେ ହେଲା କଣ ? ଗତକାଲି ବିହାର ରାଜଧାନୀ ପାଟଣାରେ ବିଜେପିର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲି ଥିଲା । ଗିରିରାଜ ମଧ୍ୟ ବିହାରର ଏବଂ ସେ ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ ମଧ୍ଯ । କିନ୍ତୁ ସେ ଦେଇଥିବା ବୟାନରେ ନିଜେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଗଲେ । କାରଣ ସେ ନିଜେ ଦଳର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିକୁ ଆସିଲେନାହିଁ ।

ଗିରିରାଜ କହିଥିଲେ ଯେ ଯିଏ ମୋଦିଙ୍କ ରାଲିକୁ ଆସିବନି ସେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ । ୩ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଦଳର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ଏହା ଜଣାପଡିଯିବ ଯେ କିଏ କିଏ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଅଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଯେଉଁମାନେ ରାଲିରେ ଆସିବେନି ସେମାନେ ଦେଶଦ୍ରୋଦୀ ।

କିନ୍ତୁ ନିଜ ବୟାନରେ ନିଜେ ଫସିଗଲେ ଗିରିରାଜ । ଏହା ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆପ୍ଲାଏ ହୋଇଗଲା । ଘଟଣା କିଛି ଏହିପରି । ମୋଦିଙ୍କ ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ପହଞ୍ଚିଲେନି ଗିରିରାଜ । ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ପହଞ୍ଚିଲା । ସେ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ୨ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନବାଦାରୁ ପାଟଣା ଆସୁଥିବାବେଳେ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ମାନନୀୟ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିଲେନି ।

ଅବଶ୍ୟ ସେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ନୁହଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଜାଣିଶୁଣି ରହିଯାଇନାହାନ୍ତି । ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ବହୁତ ଇଛା ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିକୁ ଆସିପାରିନାହାଁନ୍ତି ।