ଓସ୍ତପଡ଼ାରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି: ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲେ, ପୁଅ ଓ ନାତିକୁ କବାଟ କିଳିଲେ, ସୁନାଗହଣା ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ବାରଙ୍ଗ,୧୦ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ, ଆପ୍ର): ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଓସ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ହୋଇଛି । ଡକାୟତମାନେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିବା ସହ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ନାତିଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇ ୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଓ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡକାୟତଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁରାକ୍‌ ପାଇନାହିଁ ।
ମିଳିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଓସ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ନାରୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘର ଲୋକେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଖାଇପିଇ ଶୋଇଥିଲେ । ନାରୁଙ୍କ ମା’ ତିଳୋତମା ପ୍ରଧାନ (୭୫) ଗୋଟିଏ ଘରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ନାରୁ ଓ ପୁଅ ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରେ ଶୋଇଥିଲେ । ନାରୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏକ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏବେଳେ ୩ ଜଣ ମୁଖାପିନ୍ଧା ଡକାୟତ ଗ୍ରୀଲ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଘର ଭିତରେ ପଶିଥିଲେ । ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ନାରୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଶୋଇଥିବା ଘରର କବାଟ ବାହାରପଟରୁ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ । ତିଳୋତମାଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଭୟଭୀତ କରି ତାଙ୍କ ମୁହଁ ଓ ହାତଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ଦେଇଥିଲେ । ଘର ଭିତର ଆଲମିରା ତାଡ଼ି ସେଥିରେ ଥିବା ୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଓ ନଗଦ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ନାରୁ ଉଠିବା ବେଳକୁ କବାଟ ବାହାର ପଟରୁ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ମା’ ତିଳୋତମାଙ୍କୁ ଡାକ ପକାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଶୁଣିପାରି ନଥିଲେ । ତେଣୁ ନାରୁ ଫୋନ୍‌ କରି ପଡ଼ିଶା ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । ପଡ଼ୋଶୀ ଆସି କବାଟ ଖୋଲିଥିଲେ । ଡକାୟତି ସଂପର୍କରେ ନାରୁ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାକୁ ଫୋନ କରି ଜଣାଇଥିଲେ । ରାତିରେ ପୁଲିସ ଯାଇ ବୁଲି ଆସିଥିଲାବେଳେ ଆଜି ସକାଳୁ ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ନେଇ ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆଦିତ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା- କ୍ରାଇମ୍ ବ୍ରାଂଚରେ ହାଜର ହେଲେ ଏକ୍ସ ଗର୍ଲ ଫ୍ରେଣ୍ଡ କୁହାଯାଉଥିବା ଚିନ୍ମୟୀ

ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ…ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ରାତି ସାରା କଲେ ଏମିତି କାଣ୍ଡ

ଡ୍ରଗ୍ସ ଚାଟ୍‌ ଓ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଆଡମିନ୍‌ ଥିବା ମାନିଲେ ଦୀପିକା ପାଦୁକନ୍‌-କରନ ଜୋହରଙ୍କ କମ୍ପାନିର କ୍ଷୀତିଜ ରବିପ୍ରସାଦ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ ନେଲା ସ୍ୱାମୀ ! ନୃଶଂସ ଭାବେ କଲା ହତ୍ୟା

୧୭୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରି ପୋଲିସ କହିଲା ୯୨୦ ଗ୍ରାମ୍, ବାକି ସବୁକୁ ବିକ୍ରି କରି ପାଇଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା

ଘନ ଅନ୍ଧାରରେ ଗହୀର ମଝିରେ ଥିବା ଏକ ବଗିଚାକୁ ନେଇ ୩ ବର୍ଷର ଝିଅର ତଣ୍ଟିଚିପି ମାରିଥିଲା ବାପା