ପୁଣି ଖସିଲା ସୁନା ଓ ରୂପା ରେଟ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ନୂଆ ଦର

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୮/୧୧: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବା ଫଳରେ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ସୁନା ଦର ଖସିଆସିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସର୍ରୋଫା ମାର୍କେଟରେ ୧୦ ଗ୍ରାମ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ୧୯୬ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ରୂପାର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଏକ କିଲୋ ରୂପାର ଦାମ୍ ୯୫୬ ଟଙ୍କା ଖସିଆସିଛି । ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ଆଉ ହ୍ରାସ ପାଇନପାରେ । ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ପୁଣି ବଢିବା ନେଇ ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ସୁନାର ନୂଆ ମୂଲ୍ୟ
ଶୁକ୍ରବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସର୍ରୋଫା ମାର୍କେଟରେ ସୁନା ଦର ୩୮,୯୦୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୩୮,୭୦୬ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସର୍ରୋଫା ବଜାରରେ ସୁନାର ଦାମ ୩୮,୯୩୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ଥିଲା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା ୧୪୭୧ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସ ଓ ରୂପା ୧୭.୦୬ ଡଲାର ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସ ରହିଛି ।

ରୂପାର ନୂଆ ଦର
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାର ମୂଲ୍ୟ ୯୫୬ ଟଙ୍କା ଖସି ୪୫,୪୯୮ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମକୁ ଆସିଛି । ଗୁରୁବାର ରୂପାର ଦର ୪୬,୪୫୪ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ ଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଲ୍ ଗେଟସଙ୍କ ସହିତ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ, କ୍ୟାପସନରେ ନିଜ ପାଠପଢାକୁ ନେଇ ଏଭଳି ଲେଖିବା ପରେ ୟୁଜର୍ସ କହିଲେ…

ୟୁପି: ନଡା ଜଳାଇବାରୁ ୩ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

ଯେବେ ଲୋକସଭାରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସିଟରେ କଂଗ୍ରେସର ଏହି ସାଂସଦ ଥିଲେ, ବାଚସ୍ପତି ଓମ୍ ବିର୍ଲା କହିଲେ- ରାହୁଲ ଛୁଟିରେ…

ତେଜସ୍ ପରେ ଏବେ ଦେଶରେ ଚାଲିବ ଆଉ ୧୫୦ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଟ୍ରେନ୍