PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ସ୍ବର୍ଣ୍ଣପଦକ ଜିତି ଦେଶପାଇଁ ଆଣିଥିଲେ ଗୌରବ, ଏବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରି ଚଳୁଛନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳି

https://aajtak.intoday.in/

ରାଞ୍ଚି,୧୦।୮: ଦେଶର ଦିନେ ଗୌରବ ସାଜିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଥ୍ରୋ ବଲ୍ ଖେଳାଳି ଏବେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ପରିବା। ଦିନେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣପଦକ ଜିତି ଦେଶଓ ରାଜ୍ୟର ନାଁ ମଧ୍ୟ ଉଜ୍ବଳ କରିଥିଲେ। ଛୋଟିଆ ଗାଁରୁ ଆସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଖେିଳିବା ରାଞ୍ଚିର ଅରଗୋଡାରେ ରହୁଥିବା ଅମରଦୀପ କୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ନଥିଲା। କିନ୍ତୁ କରୋନା କାଳରେ ସାରା ଦେଶ ସହ ବିଶ୍ବ ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଖେଳାଳି ଜଣକ ପରିବା ବିକ୍ରି କରି ନିଜର ଓ ପରିବାରର ​‌ପେଟ ପୋଷିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

୨୦୧୭ରେ ଅମରଦୀପ ଏକ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଟ ଖେଳିବା ପାଇଁ ନେପାଳ ଯାଇଥାନ୍ତେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ମା’ କଳାବତୀ ନିଜର ସୁନାର ଚୁଡି ବନ୍ଧା ରଖି ଟଙ୍କା ଆଣିଥିଲେ। ମା’ଙ୍କର ଏହି ତ୍ୟାଗକୁ ପୁଅ ବ୍ୟର୍ଥ ହେବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ। ୭ ଦେଶର ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଦେଶ ପାଇଁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣପଦକ ଜିତିଥିଲେ।

୨୦୨୦ରେ ଆମେରିକାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଥ୍ରୋ ବଲ୍ ଚମ୍ପିଆନସିପରେ ଅମରଦୀପଙ୍କୁ ଭାଗ ନେବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ କରୋନା କାରଣରୁ ସେହି ଚମ୍ପିଆନସିପକୁ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଅମରଦ୍ବୀପ ଘରେ ଅଭ୍ୟାସ କରି ଘର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ପରିବା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ନିଜର ବାପା-ମାଙ୍କର କିଛି ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଖେଳିସାରିଥିବା ଅମରଦୀପଙ୍କୁ ଏହି ସମୟରେ ସହାୟତାର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ସରକାର, ଖେଳ ପ୍ରଶାସନ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହାନ୍ତି। ଅମରଦୀପଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଖରାପ ସମୟରେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଗାଡି ଚଳାଇବାକୁ ପଡୁଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ନିଜର ପାଠପଢା ଏବଂ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍ ଠିକ୍ ଭାବରେ କରିପାରୁଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର