ବଢିଲା ସୁନା ଦର, ଜାଣନ୍ତୁ ନୂଆ ରେଟ୍

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୧୧: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ମଙ୍ଗଳବାର ଘରୋଇ ସରାଫା ମାର୍କେଟରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ସରାଫା ବଜାରରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ୩୨୮ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ବଢିଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ରୂପାର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଢିଛି । ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାର ଦାମ୍ ୭୪୮ ଟଙ୍କା ବଢିଯାଇଛି । ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଆଗକୁ ପୁଣି ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବା ନେଇ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । କାରଣ ଆମେରିକା ଓ ଚାଇନା ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେଡ୍ ୱାରକୁ ସମାପ୍ତ କରିବା ନେଇ ଡିଲ୍ ପ୍ରାୟତଃ ଫାଇନାଲ୍ ହୋଇସାରିଲାଣି ।

ସୁନାର ନୂଆ ରେଟ୍‌
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଫା ବଜାରରେ ସୁନାର ନୂଆ ଦର ୩୮୭୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୩୯,୦୨୮ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ହୋଇଯାଇଛି । ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଫା ବଜାରରେ ୧୦ ଗ୍ରାମ ସୁନାର ଦାମ୍ ୩୮୮୬୦  ଟଙ୍କାରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୩୮୭୭୫ ଟଙ୍କାକୁ ଆସିଯାଇଛି ।

ରୂପାର ନୂଆ ରେଟ୍
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାର ନୂଆ ଦାମ୍ ୪୫,୧୨୫ ଟଙ୍କାରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୫,୮୭୩ ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଶ୍ବର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସାନା ମରିନଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ୧୨ ମହିଳା

ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଅଶାନ୍ତ: ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବନ୍ଦ, ଗଲେ ୫ହଜାର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା ପରେ ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଡାଉନ୍ ଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଆପ୍, ମାତ୍ର ୭ ସେକେଣ୍ଡରେ ପୋଲିସ ପାଇପାରିବ ସୂଚନା

ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଉଡନ୍ତା କାର: ୧୦୦ ଲିଟର୍ ଇନ୍ଧନରେ ଉଡିବ ୫୦୦ କିମି, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ଏହାର ମୂଲ୍ୟ