PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ସୁନା-ରୂପା କିଣିବାର ସୁଯୋଗ, ଦାମ୍ ପୁଣି ଖସିଲା

https://www.eastcoastdaily.in/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୮: ସୁନା ରୂପା ଦାମ୍ ଲଗାତର ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି । MCXରେ ସୁନା ପ୍ରାୟ ୫୫୦ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଦାମ୍ ୫୨୩୬୪କୁ ଆସିଯାଇଛି । ଗତକାଲି ସୁନାର କ୍ଲୋଜିଂ ୫୨୯୩୦ ତୁଳନାରେ ଆଜି ୫୨୬୭୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ଦାମରେ ଖୋଲିଥିଲା । ରୂପା ଦାମରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାତର ହ୍ରାସ ନଜର ଆସୁଛି । ରୂପା ପୁଣି ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋ ତଳକୁ ଖସିଆସିଛି । ରୂପା ଦାମରେ ୨୭୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହ୍ରାସ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଗୁରୁବାର ରୂପା ୪୩୨୪ ଟଙ୍କାର ମଜଭୁତି ସହିତ ୭୧୦୭୭ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ହ୍ରାସ ସହିତ ୭୦୬୫୦ ଟଙ୍କାରେ ଖୋଲିଥିଲା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ସୁନା ଓ ରୂପା ଦାମ୍ ଖସିଛି । ବ୍ଲୁମର୍ଗ ଅନୁସାରେ କମେକ୍ସରେ ସୁନାର ବାଏଦା ଦାମ୍ ୮.୯୦ ଡଲାର୍ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୯୬୧.୫୦ ଡଲାର ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସରେ ଚାଲୁଛି । ଯଦିଓ ହାଜିରା ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ୧.୯୫ ଡଲାର ହ୍ରାସ ସହିତ ୧୯୫୧.୭୬ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସରେ ଚାଲୁଛି ।

ସର୍ରୋଫା ବଜାରରେ କଣ ରହିଛି ଦାମ୍ ?
India Bullion and Jewellers Association (IBJA) ଅନୁସାରେ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ରୋଫା ବଜାରରେ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍ ଗୋଲ୍ଡର ଦାମ୍ ୫୨୯୫୬ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ଥିଲା । ଯଦିଓ ୨୨ କ୍ୟାରେଟ୍ ଗୋଲ୍ଡର ଦାମ୍ ୫୨୭୪୪ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ଥିଲା । ରୂପା ଦାମ୍ ୬୮୬୭୬ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋ ରହିଛି ।