PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ଲଗାତର ବଢୁଛି ସୁନା-ରୂପା ଦାମ୍, ଆଜି ହୋଇଗଲା ଏତେ…

https://www.eastcoastdaily.in/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୮: ମହାମାରୀ ଓ ଆର୍ଥିକ ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ସୁନା-ରୂପା ଦାମ୍ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଲାଗିଛି । ସୋମବାର ପୁଣି ସୁନା-ରୂପା ଦାମ୍ ବଢିଛି । ସୋମବାର ଡଲାର୍ ତୁଳନାରେ ଟଙ୍କା ମଜଭୁତ ରହିଛି, ଯାହା ପରେ ସୁନା ଓ ରୂପା ଦାମ ବଢିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ସର୍ରୋଫା ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମରେ ୨୩୮ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ଓ ରୂପା ଦାମ୍ ୯୬୦ ଟଙ୍କା ବଢିଛି । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାତର ଦାମ୍ ବଢିଛି ।

ସୁନାର ନୂଆ ଦାମ୍
ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସର୍ରୋଫା ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ୨୩୮ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ବଢିବା ପରେ ଏହା ୫୬,୧୨୨ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି । ଗତ କାରବାର ଦିନରେ ସୁନା ଦାମ୍ ୫୫,୮୮୪ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ଗ୍ରାମରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାର କଥା କହିବା ତ ଏଠାରେ ସୁନା ଦାମ୍ ୨୦୩୫ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି ।

ରୂପା ଦାମରେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ
କେବଳ ସୁନା ନୁହେଁ ବରଂ ରୁପା ଦାମରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାତର ବୃ୍ଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସର୍ରୋଫା ବଜାରରେ ରୂପା ୯୬୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ ବଢିଛି । ଏହା ପରେ ଏବେ ରୂପାର ନୂଆ ଦାମ୍ ୭୬,୫୨୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ଗତ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଦିନରେ ଏହି ଦାମ୍ ୭୫,୫୬୦ ଟଙ୍କାରେ ଥିଲା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ରୂପା ଦାମ୍ ୨୮.୩୧ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି ।