PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ସୁନାଠୁ ମହଙ୍ଗା ଚା’ର ମୂଲ୍ୟ: ଗ୍ରାମ୍‌ ପିଛା ଏତିକି ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଟଙ୍କା ଜାଣନ୍ତୁ…

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୪/୯ : ବକିଙ୍ଗହାମ୍‌ ପ୍ୟାଲେସ୍‌ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଟେଲ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଚା’ ଦେଉଛି, ତା’ର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । ଏହି ଚା’ର ନାଁ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଟିପ୍ସ’ । ଚା’ର ମୂଲ୍ୟ ଗ୍ରାମ୍‌ ପିଛା ୨ଶହ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାର ୬ଶହ ୩୫ ଟଙ୍କା ।

ଏକ ଗ୍ରାମ ସୁନା ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଏହା ୪ଗୁଣ ଅଧିକ । ଲଣ୍ଡନର ରୁବେନ୍‌ସ ହୋଟେଲରେ ଅତିଥିମାନେ ଏହି ଚା’ ଅର୍ଡର କଲେ, ଧଳା ଗ୍ଲୋବ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିବା ପରିଚାଳକମାନେ ସାବଧାନତାର ସହ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଟିପ୍ସ ଚା’ ପତ୍ରକୁ ପ୍ରଥମେ ଓଜନ କରନ୍ତି ।

ତା’ ପରେ ଗରମ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଜଳ (ମିନେରାଲ ୱାଟର)ରେ ଏହାକୁ ପକାନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଚା’ର ସ୍ୱାଦ ବଢ଼ିଯାଏ । ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଏହି ମହଙ୍ଗା ଚା’ର ପତ୍ର ଉତ୍ପାଦନ ହୁଏ । ଉଚିତ୍‌ ସମୟରେ ପତ୍ର ତୋଳିବା ପରେ ମଖମଲି କପଡ଼ା ଉପରେ ଏହାକୁ ଶୁଖାଇ ବଜାରକୁ ଛଡ଼ାଯାଏ ।