ୟାସିନକୁ ଗିରଫ ପରେ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀର ଅତିରିକ୍ତ ୧୦୦ଟି କମ୍ପାନୀକୁ ଶ୍ରୀନଗର ପଠାଗଲା

ଶ୍ରୀନଗର,୨୩।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଲିବରେସନ୍ ଫ୍ରଣ୍ଟ (ଜେକେଏଲଏଫ୍) ମୁଖ୍ୟ ୟାସିନ୍ ମଲିକଙ୍କୁ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ ଘାଟିରେ ଜମାତ-ଇ-ଇସଲାମୀର ବହୁ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଗଟଣା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀର ଅତିରିକ୍ତ ୧୦୦ଟି କମ୍ପାନୀକୁ ବିମାନଯୋଗେ ଶ୍ରୀନଗର ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଗତ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ କନଭୟ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଯବାନ ଶହୀଦ ହେବା ପରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ମଧ୍ୟ, ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରରୁ ଜମାତ-ଇ-ଇସ୍ଳାମୀ ସହିତ ଜଡିତ ୧୨ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

source:https://theprint.in

 ପୋଲିସ କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ସୂଚନା ଦେଇନାହିଁ। ଜମାତ-ଏ-ଇସ୍ଳାମୀ  ପୋଲିସର ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ବିରୋଧ କରିଛି। ସେ କହିଛି ଏଭଳି କରି କଶ୍ମୀର ଘାଟିରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଉଛି।   ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ତାଙ୍କ ଭିତରେ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତର ଅବଦୁଲ ହମିଦ ଫୟାଜ, ଆଇନଜୀବି ଜାହିଲ ଅଲ୍ଲୀ (ମୁଖପାତ୍ର), ଗୁଲାମ କାଦିର ଲୋନ୍( ପୂର୍ବତନ ମହାସଚିବ) ଓ ଅନ୍ୟ ଲୋକ ସାମିଲ ରହିଛନ୍ତି। ଜମାତର ସଦସ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ, ପହଲଗାମ, ଦିଆଲଗାମ, ତ୍ରାଲ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଜମାତ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୫ଏ ଉପରେ ଏକ ଆବେଦନ କରିଛି। ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପିଡିପି ମୁଖ୍ୟ ମେହବୁବା ମୁଫତି ଏହି ଗିରଫକୁ ସମାଲୋଚନା କରି କରିଛନ୍ତି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ନୁହେଁ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୋଳିସ ଓ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀକୁ ହାଇ ଆର୍ଲଟରେ ରଖାଯାଇଛି।  

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୫୧ଟି ଗାଈ, ତିନି ଆରବୀ ଘୋଡା ଓ ୧୩ ବନ୍ଧୁକ… ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ୨୦୧୪ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକାରେ ରହିଥିଲା ଆହୁରି ଏସବୁ

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀଙ୍କୁ କରୋନା, ଏବେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ

ଏନସିବିର ପ୍ରଶ୍ନରେ ୩ ଥର କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ ଦୀପିକା, ହାତ ଯୋଡି ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ- ଇମୋସନାଲ କାର୍ଡ ଖେଳନ୍ତୁ ନାହିଁ

ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ

କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଠାରେ ଭିଟାମିନ୍‌—ଡି କେତେ ଜରୁରୀ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଉ କେତେ ଦିନ ଯାଏ ଅପେକ୍ଷା କରିବ ଭାରତ- ୟୁଏନ୍‌ରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଦମ୍ଭୋକ୍ତି