PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଜିଏସ୍‌ଟି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ: ସ୍କାନରରେ ଟାୟାର କମ୍ପାନି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮ା୧(ଏଜେନ୍ସି): ଜିଏସ୍‌ଟି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେକେ ଟାୟାର, ଆପୋଲୋ, ସିଆଟ୍‌ ଏବଂ ଏମ୍‌ଆର୍‌ଏଫ୍‌ ଭଳି ଟାୟାର କମ୍ପାନିଙ୍କୁ ଟିକସ ବିଭାଗ ନିଜ ସ୍କାନରକୁ ନେଇଛି । ଜିଏସ୍‌ଟି ସଂକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଏମାନେ ଦୁରୁପଯୋଗ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଟାୟାର କମ୍ପାନିଙ୍କ ସମେତ ଯୋଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲେନ୍ସରେ ରଖାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।
ସୂତ୍ର ମୁତାବକ ଟାୟାର କମ୍ପାନିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ହେରଫେରକୁ ଏବେ ତର୍ଜମା କରାଯାଉଛି । ଅତ୍ୟଧିକ ଇନ୍‌ପୁଟ୍‌ ଟିକସ ଦାବି, ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଓ ଡିପୋ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଦେଣନେଣରେ ଟିକସ ଜାଲିଆତି ଏବଂ ଟିକସ ପୈଠ ନ ହେବା ଆଦି ଘଟଣା ଉପରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଏହାଦ୍ୱାରା କମ୍ପାନିମାନେ କେତେ ପରିମାଣର ଟିକସ ଫାଙ୍କିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେ ନେଇ କୌଣସି ଆକଳନ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।
ଜଣେ ଜିଏସ୍‌ଟି ଓକିଲଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ମାମଲାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ କମ୍ପାନିଗୁଡ଼ିକ ନିକଟରେ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜିଏସ୍‌ଟି ଆଇନ ଦ୍ୱାରା ଯୋଗାଣକାରୀ କମ୍ପାନି ସୁଧ ସହ ଟିକସ, ୧୫% ଜରିମାନା ଦେଇ ମାମଲାରୁ ବର୍ତ୍ତିପାରିବେ । ଜେକେ ଟାୟାରର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର ଏହି ଘଟଣାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବା ସହ ଘଟଣା ଉପରେ ଏବେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଉଥିବା କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସିଆଟ୍‌, ଆପୋଲୋ ଏବଂ ଏମ୍‌ଆର୍‌ଏଫ୍‌ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିନାହାନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର