PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ବିଜେପି ବିଧାୟକ କହିଲେ ମୋଦି ଲଗାଇଛନ୍ତି ସିସିଟିଭି, କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଲେ ଧରାପଡିବ

source:zeenews.india.com

ଗାନ୍ଧୀନଗର ୧୬/୪: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ନେତାମାନେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଡରାଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଗୁଜରାତ ବିଧାୟକ ରମେଶ କଟରା ପ୍ରଚାର ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇଛନ୍ତି । କିଏ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି ଏବଂ କିଏ କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛି ସବୁ ଜଣାପଡିବ ।

ଫତେପୁରା ବିଧାନସଭା ସିଟରୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ରମେଶ କଟାରା ଭୋଟରଙ୍କୁ ଧମକାଇବା ପରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ବି ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବନି ତାକୁ ସରକାରୀ ଲାଭ ମିଳିବନି । ଭାଷଣର ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ସେ ମତଦାତାଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବେନି ତେବେ ପିଏମ୍ ମୋଦି କମ କାମ ଦେବେ । ପିଏମ୍ ମୋଦି ବସ୍ତିର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଖାତାରେ ଦେବେନି । ମୋଦି କ୍ୟାମେରାରେ ବସି ସବୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଯେ କିଏ କେଉଁ ବୁଥରେରେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି, ଆଉ କିଏ କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି ।

ରମେଶ କଟାରାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପରେ ବିଜେପି ବରିଷ୍ଟ ନେତା ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଋପାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମତଦାତାଙ୍କ ସହିତ ଏଭଳି ବ୍ଯବହାର ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଗୁଜରାତ ରାଜ୍ଯର ମତଦାତାଙ୍କୁ ଡରାଇ ଧମକାଇ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଗିଜରାତ ନାଗରିକ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରୂପେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ୨୬ରୁ ୨୬ ସିଟ୍ ପଠାଇବା ପାଇଁ ମନସ୍ଥ କରିସାରିଛନ୍ତି । କୌଣସି ବି ପାର୍ଟି କିମ୍ବା ବିଧାୟକ ଏଭଳି ନୀଚ ବ୍ଯବହାର କରିବା ଅନୁଚିତ୍ ।‘

ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ଭୁଲ୍ ବୟାନବାଜି ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ବିଏସପି ପ୍ରମୁଖ ମାୟାବତୀ, ବିଜେପି ସାଂସଦ ମେନକା ଗାନ୍ଧୀ, ଏସପି ନେତା ଆଜମ ଖାନଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ସାରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର