PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ ଗଡରେ ଖାତା ଖୋଲିଲା AIMIM, ଓବେଶୀଙ୍କ ଦଳକୁ ଅହମଦାବାଦରେ ମିଳିଲା ୭ଟି ଆସନ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜୁରାଟ  ମୁନିସପାଲିଟି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପୁଣି ଥରେ ବମ୍ପର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ସମସ୍ତ ୬ଟି ନଗର ନିଗମରେ ବିଜେପି ଅଧିକାଂଶ ସିଟ୍ ଦଖଲ କରିଛି । ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ସୁରଟରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଫଳାଫଳ କରିଛି । ସେହିପରି ଅସଦୁଦ୍ଦିନ୍ ଓୱାଇସିଙ୍କ ଦଳ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମଜଲିସ୍-ଇ-ଇଥାହାଦୁଲ୍ ମୁସଲମାନ୍ (ଏଆଇଏମ୍ଏମ୍) ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ​​ଏଠାରେ ଏକ ଖାତା ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ AIMIM ର ୭ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ୧୯୨ ଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେପି ୧୬୫ ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ୧୫ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଛି । ଗୁଜୁରାଟରେ ୬ ଟି ପ ମୁନିସପାଲ ନିଗମ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଗଣନାରେ ବିଜେପି ମୋଟ ୫୭୬ ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୪୮୯ ଟି ଜିତିଛି । ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (SEC) ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆୟୋଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସ କେବଳ ୪୫ ଟି ଆସନ ଜିତିଛି । ଏଥି ସହିତ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଜାରି ରହିଛି ।

କଂଗ୍ରେସ ସୁରଟରେ ଗୋଟିଏ ବି ଆସନ ଜିତି ପାରି ନାହିଁ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଆଠଟି ସିଟ୍ ଜିତି ଭଲ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି (ବିଏସପି) ଜାମନଗରରେ ତିନୋଟି ଆସନ ଜିତିଛି । ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ମୋଟ ୧୯୨ ଟି, ରାଜକୋଟରେ ୭୨ ଟି, ଜାମନଗରରେ ୬୪ଟି, ଭବନଗରରେ ୫୨ ଟି, ଭଦୋଦରାରେ ୭୬ ଟି ଏବଂ ସୁରଟରେ ୧୨୦ ଟି ଆସନରେ ମତଦାନ ହୋଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର