ରିଲିଜ ହେଲା ‘ଗୁମନାମୀ’ର ଟ୍ରେଲର

ମୁମ୍ବାଇ ୮/୯: ନେତା ଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ଜୀବନ ଓ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ରହସ୍ଯ ଆଜି ବି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ସାଜିଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଗୁମନାମୀ’ ମଧ୍ଯ ଅନେକ ସମୟରୁ ବିବାଦରେ ଫସିଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଅନେକ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ଫିଲ୍ମର ଦମଦାର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ୧୯୭୦/୮୦ ଦଶକରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଫୈଜାବାଦରେ ଏକ ହିନ୍ଦୁ ସନ୍ତଙ୍କ ରୂପେ ଜୀବନ ଜୀଇଲେ, ସେ ‘ଗୁମନାମୀ ବାବା’ ରୂପେ ପରିଚିତ ହେଲେ । ତାଙ୍କ ସହିତ ମିଶିଥିବା ଲୋକମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନ୍ଯ କେହି ନୁହଁନ୍ତି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ନେତାଜୀ ବୋସ୍, ଯାହାଙ୍କ ମୃତ୍ଯୁ ୧୯୪୫ରେ ଏକ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମସ୍ତ ଘଟଣାବଳୀ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ଏହି ଟ୍ରେଲର ଦେଖି ଜଣା ପଡୁଛି ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଓ ଡକ୍ଯୁମେଣ୍ଟରୁ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ଯର ସାହାଯ୍ଯ ନିଆଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଗଠନ ହୋଇଥିବା କମିଶନ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ଯ ଫୋକସ୍ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରୋସେନଜିତ୍ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମରେ ଦମଦାର ଆକ୍ଟିଂ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିବେ ।

ଜାତୀୟ ପୁରଷ୍କାର ବିଜେତା ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀଜିତ୍ ମୁଖାର୍ଜୀ ଏହି ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେବେ । ଏବଂ ଫେମସ୍ ଅଭିନେତା ପ୍ରୋସେନଜିତ୍ ଚାଟାର୍ଜୀ ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ଯ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ରିଲିଜ ହେବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜାଣିଛନ୍ତି କି ‘ମିର୍ଜାପୁର’ କଳାକାର କେତେ ପାରିଶ୍ରମିକ ନେଇଛନ୍ତି ?

ଚା’ ବଗିଚାରେ ଭୂମିକା

ମହିମାଙ୍କ ପାଇଁ ବଲିଉଡ- ଓଲିଉଡରୁ ଆସୁଛି ଅଫର୍‌ ପରେ ଅଫର୍‌

‘ତାରକ ମେହେଟା କା ଉଲଟା ଚଷମା’ର ଗୋଗିଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ଜୀବନରେ ମାରିବାକୁ ମିଳିଲା ଧମକ

ଦିନେ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ପାଇଁ ଗୀତ ଗାଉଥିଲେ ଅଭିଜିତ୍, ଏମିତି କ’ଣ ହେଲା ଯେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗୀତ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନଭେମ୍ବରରୁ ଖୋଲିବ ସିନେମା ହଲ୍‌ ! ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା…