ରାଜଧାନୀରେ ସରକାରୀ କ୍ୱାଟର୍ସରୁ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ, ଖୋଳତାଡ କରୁଛି ପୋଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫/୪:  ସରକାରୀ କ୍ୱାଟର୍ସରେ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା । ଓୟୁଏଟି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସରକାରୀ କ୍ୱାଟର୍ସରୁ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ ହୋଇଛି । ୩ଟି ଅର୍ଦ୍ଧନିର୍ମିତ ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ଅନେକ ସରଞ୍ଜାମ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ବାରୁଦ  ଓ ଗୁଳି ମଧ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଘଟଣାଟି କିଛି ଏହିପରି । ସମ୍ପୃକ୍ତ ଓୟୁଏଟି କର୍ମଚାରୀ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ନୃସିଂହ ନାୟକ । ଗତକାଲି ନୃସିଂହଙ୍କ ଘର ଭିତରୁ ଜୋରରେ ଏକ ଶବ୍ଦ ଶୁଭିଥିଲା । ଏହି ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସବୁ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ନୃସିଂହ ବନ୍ଧୁକ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ସମୟରେ ଏହି ଶବ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ଘରୁ ୩ଟି ଅର୍ଧନିର୍ମିତ ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ଅନେକ କଞ୍ଚାମାଲ ଜବତ ହୋଇଛି । ତେବେ ସରକାରୀ କ୍ୱାଟର୍ସରୁ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ ହେବାପରେ ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଏନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେବେ ପୋଲିସର ଖୋଳତାଡ ପରେ ନୃସିଂହଙ୍କ ନାଁରେ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ମାମଲା ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ନୃସିଂହଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ପୋଲିସ । କାହାଠୁ ଏହାସବୁ ଆସୁଥିଲା ଏବଂ କେଉଁଠିକି ଏସବୁ ସପ୍ଲାଇ ହେଉଥିଲା ଏନେଇ ଖୋଳତାଡ ଜାରି ରହିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପୋଲିସ କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ୍ ମହାନ୍ତି ।