PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣକୁ ‘କର୍ମର ଫଳ’ କହିଲେ ପ୍ରଫେସର, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆପମାନଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇ ଗୁୱାହାଟିର ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରଫେସର ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୁୱାହାଟୀର ଆଇକନ୍ କମର୍ସ କଲେଜରେ ଇଂରାଜୀ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର ପପରୀ ଜେଡ୍ ବାନାର୍ଜୀ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୈନିକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । କଲେଜ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ଯ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଦେଇଛି ।

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସାରା ଦେଶ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରୁଛି । ଏଭଳି ସମୟରେ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନାରାଜ କରିଛି ।  ପ୍ରଫେସର ବାନାର୍ଜୀ ୧୫ ଫେବୃୟାରୀରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ‘ଆତଙ୍କବାଦ ଇସଲାମୀ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଅବଧାରଣା’ ।

ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର  ଜେ.ବାନାର୍ଜୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୪୫ ଯବାନ ଗତକାଲି ସହିଦ ହୋଇଗଲେ, ଏହା କିଛି ଯୁଦ୍ଧ ନୁହେଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ଲଢିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ଯ ଦିଆଗଲାନି । କିନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଘାଟୀରେ ଏହି କାମ କରିନି କି ! ତୁମେମାନେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲ, ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲ, ସେମାନଙ୍କୁ ପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲ, ତୁମ ମିଡିଆ ଲଗାତାର ତାଙ୍କୁ ରାକ୍ଷସ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି …. ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ଏହାର ପ୍ରତିକାର ହେବନି । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଆତଙ୍କବାଦ ଇସଲାମୀ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ କର୍ମ ବହୁତ ଭାରତୀୟ, ସନାତନ ଅବଧାରଣା …।

ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଏହି ଟିପ୍ପଣୀ ପରେ ୟୁଜର୍ସ ବହୁତ ନାରାଜ ହେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଏହାକୁ ସେୟାର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ଏହାପରେ ଘଟଣାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦେଖି ଆସାମ ପୋଲିସ ଗୁୱାହାଟୀର ଚନ୍ଦମାରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଲେଡି ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମରା ରୁଜୁ କଲା ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଗଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର