PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣକୁ ‘କର୍ମର ଫଳ’ କହିଲେ ପ୍ରଫେସର, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆପମାନଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇ ଗୁୱାହାଟିର ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରଫେସର ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୁୱାହାଟୀର ଆଇକନ୍ କମର୍ସ କଲେଜରେ ଇଂରାଜୀ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର ପପରୀ ଜେଡ୍ ବାନାର୍ଜୀ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୈନିକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । କଲେଜ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ଯ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଦେଇଛି ।

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସାରା ଦେଶ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରୁଛି । ଏଭଳି ସମୟରେ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନାରାଜ କରିଛି ।  ପ୍ରଫେସର ବାନାର୍ଜୀ ୧୫ ଫେବୃୟାରୀରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ‘ଆତଙ୍କବାଦ ଇସଲାମୀ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଅବଧାରଣା’ ।

ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର  ଜେ.ବାନାର୍ଜୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୪୫ ଯବାନ ଗତକାଲି ସହିଦ ହୋଇଗଲେ, ଏହା କିଛି ଯୁଦ୍ଧ ନୁହେଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ଲଢିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ଯ ଦିଆଗଲାନି । କିନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଘାଟୀରେ ଏହି କାମ କରିନି କି ! ତୁମେମାନେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲ, ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲ, ସେମାନଙ୍କୁ ପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲ, ତୁମ ମିଡିଆ ଲଗାତାର ତାଙ୍କୁ ରାକ୍ଷସ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି …. ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ଏହାର ପ୍ରତିକାର ହେବନି । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଆତଙ୍କବାଦ ଇସଲାମୀ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ କର୍ମ ବହୁତ ଭାରତୀୟ, ସନାତନ ଅବଧାରଣା …।

ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଏହି ଟିପ୍ପଣୀ ପରେ ୟୁଜର୍ସ ବହୁତ ନାରାଜ ହେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଏହାକୁ ସେୟାର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ଏହାପରେ ଘଟଣାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦେଖି ଆସାମ ପୋଲିସ ଗୁୱାହାଟୀର ଚନ୍ଦମାରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଲେଡି ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମରା ରୁଜୁ କଲା ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଗଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର