PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣକୁ ‘କର୍ମର ଫଳ’ କହିଲେ ପ୍ରଫେସର, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆପମାନଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇ ଗୁୱାହାଟିର ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରଫେସର ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୁୱାହାଟୀର ଆଇକନ୍ କମର୍ସ କଲେଜରେ ଇଂରାଜୀ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର ପପରୀ ଜେଡ୍ ବାନାର୍ଜୀ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୈନିକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । କଲେଜ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ଯ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଦେଇଛି ।

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସାରା ଦେଶ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରୁଛି । ଏଭଳି ସମୟରେ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନାରାଜ କରିଛି ।  ପ୍ରଫେସର ବାନାର୍ଜୀ ୧୫ ଫେବୃୟାରୀରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ‘ଆତଙ୍କବାଦ ଇସଲାମୀ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଅବଧାରଣା’ ।

ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର  ଜେ.ବାନାର୍ଜୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୪୫ ଯବାନ ଗତକାଲି ସହିଦ ହୋଇଗଲେ, ଏହା କିଛି ଯୁଦ୍ଧ ନୁହେଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ଲଢିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ଯ ଦିଆଗଲାନି । କିନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଘାଟୀରେ ଏହି କାମ କରିନି କି ! ତୁମେମାନେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲ, ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲ, ସେମାନଙ୍କୁ ପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲ, ତୁମ ମିଡିଆ ଲଗାତାର ତାଙ୍କୁ ରାକ୍ଷସ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି …. ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ଏହାର ପ୍ରତିକାର ହେବନି । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଆତଙ୍କବାଦ ଇସଲାମୀ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ କର୍ମ ବହୁତ ଭାରତୀୟ, ସନାତନ ଅବଧାରଣା …।

ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଏହି ଟିପ୍ପଣୀ ପରେ ୟୁଜର୍ସ ବହୁତ ନାରାଜ ହେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଏହାକୁ ସେୟାର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ଏହାପରେ ଘଟଣାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦେଖି ଆସାମ ପୋଲିସ ଗୁୱାହାଟୀର ଚନ୍ଦମାରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଲେଡି ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମରା ରୁଜୁ କଲା ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଗଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର