PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ହେୟାର କଲର କରୁଛନ୍ତି କି? କେଉଁ କଲର ବ୍ୟବହାର କଲେ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍‌ ଦିଶିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଟ୍ରୋଫି ହେୟାର କଲର : ଏହି ହେୟାର କଲର ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଓ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍‌ ଲୁକ୍‌ ଦେବ । ଏହି ରଙ୍ଗ ସବୁ ତ୍ୱଚାର ମହିଳାଙ୍କୁ ମାନିଥାଏ ।

କୋପର ହେୟାର କଲର : କୋପର ହେୟାର କଲର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାନିଥାଏ । ହେଲେ ଗୋରାତ୍ୱଚା ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଏହି ରଙ୍ଗ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଲାଗିଥାଏ ।

ପ୍ଲାଣ୍ଟିନମ୍‌ ହେୟାର କଲର : ଏବେ ଗ୍ରେ ହେୟାର କଲର ଅଧିକ ଫ୍ୟାସନ୍‌ରେ ଚାଲିଛି । ଏହାକୁ ପ୍ଲାଣ୍ଟିନମ୍‌ ଓ ସିଲଭର୍‌ ହେୟାର କଲର ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ପ୍ଲାଣ୍ଟିନମ୍‌ କଲର ସବୁ ତ୍ୱଚା ର ମହିଳାଙ୍କୁ ମାନିଥାଏ ।
ଡାର୍କ ଚୋକଲେଟ୍‌ ହେୟାର କଲର: ଏହା ସବୁ ତ୍ୱଚାକୁ ଭଲ ମାନିଥାଏ । ଏହା ତ୍ୱଚାକୁ ଏକ ନ୍ୟାଚୁରାଲ ଲୁକ୍‌ ମଧ୍ୟ ଦିଏ ।

ଲାଇଟ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍ : ଲାଇଟ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ ହେୟାର କଲର ଅଧିକ ଫ୍ୟାସ୍‌ନେବୁଲ୍‌ କଲର ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ଗୋରାରଙ୍ଗର ତ୍ୱଚାକୁ ଅଧିକ ମାନିଥାଏ ।

ଡାର୍କ ବ୍ଲନଣ୍ଡ୍‌ ହେୟାର କଲର: ଏହି ରଙ୍ଗ ଗୋରା ତ୍ୱଚାକୁ ଭଲ ମାନିଥାଏ । ଗୋରା ତ୍ୱଚା ମହିଳାମାନେ ଏହି ରଙ୍ଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ତ୍ୱଚା ଆହୁରି ଅଧିକ ଚମକି ଥାଏ ।

କଲର କରିବା ପରେ:


ହେୟାର କଲର କରିବା ପରେ ଚୁଟିରେ ସାଧାରଣ ସ୍ୟାମ୍ପୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚୁଟିରୁ ରଙ୍ଗ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଛାଡ଼ି ଯାଇଥାଏ । ସାଧାରଣ ସ୍ୟାମ୍ପୁ ପରିବର୍ତ୍ତେ କଲର ପ୍ରୋଟେକ୍ଟିଭ୍‌ ସ୍ୟାମ୍ପୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ।
ଚୁଟିକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ୧୫ ଦିନରେ ଥରେ ହେୟାର ସ୍ପା କରନ୍ତୁ । ଏହାସହ ସପ୍ତାହରେ ୧ ଥର ତେଲ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ, ଏହାଦ୍ୱାରା ଚୁଟିର ମଜବୁଦ୍‌ ହେବ ।
ଚୁଟି କଲର କଲେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ହେଲେ ଏହାଦ୍ୱାରା ଚୁଟି ଫାଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ, ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚୁଟିକୁ ମଝିରେ ମଝିରେ ଟ୍ରିମିଙ୍ଗ୍‌ କରାନ୍ତୁ ।
କଲର କରିବା ପରେ ଚୁଟିକୁ ଧୋଇବା ପାଇଁ ଉଷୁମ ପାଣି କିମ୍ବା ଥଣ୍ଡା ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ।
ଖରାରୁ ଚୁଟିକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତୁ ।