PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ଶୁଣିଲାନି ନଗର ନିଗମ, ଶେଷରେ ମେୟରଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସଫା କଲେ ନଳାରୁ ମଇଳା

ହରିଦ୍ବାର,୧୮।୪: ମେଟ୍ରୋ ସିଟି ହେଉ କିମ୍ବା ଛୋଟ ସହର। ଯେଉଁଆଡେ ଦେଖିବ ସେଠାରେ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଜାଣିହେବ ନଗର ନିଗମର ଅଧିକାରୀମାନେ କିଭଳି କାମ କରୁଛନ୍ତି। ରାସ୍ତା ଉପରେ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ହେଉ କିମ୍ବା ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସବୁଥିରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବାରି ହେବ। ଏଭଳି  ଘଟଣା  ହରିଦ୍ବାର ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।  ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ସାମନାରେ ଥିବା ଏକ ନଳାରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ମଇଳା ଜମି ରହିଥିଲା। ସେହି ବାଟ ଦେଇ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବା ଲୋକ ଦୁର୍ଗଦ୍ଧରେ ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଥିଲେ  ମଧ୍ୟ ନଗର ନିଗମର କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ଏହାର ସଫେଇ କରିବା ନେଇ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଏକ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି  ସ୍ଥାନୀୟ ମେୟରଙ୍କ ସ୍ବାମୀ।

ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେସନ୍ ସାମନାରେ ଥିବା ନଳାରେ ମଇଳା ଜମି ରହିଥିବାର ଖବର ସେଠାକାର ମେୟର ଅନିତା ଶର୍ମାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅଶୋକ ଶର୍ମା ନଗର ନିଗମକୁ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ଡାକିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନଗରନିଗମ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି କର୍ମଚାରୀ ପଠାଯାଇନଥିଲା। ଏହାପରେ ଅଶୋକ ନିଜେ ନାଳ ଭିତରକୁ ମଇଳା ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ବାହାରି ପଡିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ନାଳ ଭିତରୁ ମଇଳା ବାହାର ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ଏଭଳି ନିସ୍ବାର୍ଥପର ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ସବୁଆଡେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି।