PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଘରୋଇ ମଇଦାନରେ ଓଡ଼ିଶା ଫେଲ୍‌; ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପରାଜୟ, ୧୦ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ହରିଆନା

କଟକ,୨୨ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଓଡ଼ିଶା ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିଛି । ହରିଆନା ୧୦ ରନ୍‌ରେ ଘରୋଇ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ହରିଆନା ୧୯.୫ ଓଭରରେ ୧୪୧ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଓ ପପୁ ରୟ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ଜବାବରେ ଓଡ଼ିଶା ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ୫ୱିକେଟରେ ୧୩୧ ରନ୍‌ କରିପାରିଥିଲା ।

ଓଡ଼ିଶା ଟସ୍‌ ଜିଣି ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଫଳରେ ହରିଆନା ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଏକ ବଲ୍‌ରେ ଓପନର ତ୍ରେୟକଶ ବାଲି (୧ ରନ୍‌) ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ପେସ୍‌ ବୋଲିଂକୁ ହରିଆନାର ଖେଳାଳି ମାନେ ବେଶ୍‌ ସହଜରେ ଖେଳିପାରୁଥିବା ବେଳେ ଠିକଣା ସମୟରେ ରଣନୀତି ବଦଳାଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଶା ଅଧିନାୟକ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି । ପପୁ ରୟଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରାଇ ରନ୍‌ ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇଥିଲେ ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଓ ପପୁଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରି ନପାରି ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ହରିଆନା ୱିକେଟ ହରାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଦଳ ୧୯.୫ ଓଭରରେ ଦଳ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ହରିଆନା ପକ୍ଷରୁ ଓପନର ଏଚ୍‌.ଜେ.ରାଣା ୨୫, ସି.କେ.ବିଷ୍ଣୋଇ ୧୪, ଏନ୍‌.ଆର୍‌.ସାଇନି ୨୨, ପ୍ରମୋଦ ଚଣ୍ଡିଲା ୧୪, ଏସ୍‌.ପି.କୁମାର ୧୮, ଆର୍‌.କେ.ତେୱାଟିଆ ୧୩, ଅରୁଣ ଚପର୍ଣ୍ଣା ୧୦, ଅମିତ ମିଶ୍ରା ୨, ଏ.କେ.ଚହଲ୍‌ ୧୨ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ପପୁ ରୟ ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର ୯ ରନ୍‌ ବ୍ୟୟରେ ୩ ୱିକେଟ ପାଇଥିଲେ । ସେହିପରି ୩.୫ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୩୧ ରନ୍‌ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ । ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ମିଳିଥିଲା ।

ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରି ଓଡ଼ିଶା ତରଫରୁ ଅନୁରାଗ ଷଡଙ୍ଗୀ ଓ ରାଜେଶ ଧୂପର ଓପନିଂ କରିଥିଲେ । ରାଜେଶ ବେଶ୍‌ କିଛି ସମୟ ପିଚ୍‌ରେ ସଂଘର୍ଷ କରିବା ପରେ ୧୪ବଲ୍‌ ଖେଳି ମାତ୍ର ୪ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରି ପାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ପରେ ଅନୁରାଗ ଷଡଙ୍ଗୀ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ଅନୁରାଗ ୧୬ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହେବା ପରେ ଗୋବିନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ୨୧ ରନ୍‌ କରି ପାରିଥିଲେ । ଭରସାଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ତଥା ଅଧିନାୟକ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ୧ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହେବା ଦଳକୁ ସମସ୍ୟାରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା ।

ପରେ ବିପ୍ଳବ ସାମନ୍ତରାୟ ଓ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୭୯ ରନ୍‌ର ଭାଗିଦାରୀ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିଲେ ବି ସେମାନେ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇପାରିନଥିଲେ । ବିପ୍ଳବ ସାମନ୍ତରାୟ ୨୮ବଲ୍‌ରୁ ୫ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ୪୮ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ୩୦ବଲ୍‌ ଖେଳି ୩ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ବଳରେ ୩୪ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂ । ହରିଆନା ପକ୍ଷରୁ ଏ.କେ.ଚହଲ ସର୍ବାଧିକ ୨ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର