PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖପ୍ରାଖୋଲ:ଗମ୍ଭାରି ଛକ ନିକଟରେ ଏକ କାରରୁ ୬ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କୋଭିଡ଼ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ୩ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୭.୬୨ କୋଟି ମଂଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପୁରୀ ପାଇଁ ୨ କୋଟି, ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପାଇଁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଓ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୪ କୋଟି ୬୨ ଲକ୍ଷ ମଂଜୁର କଲେ ନବୀନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସାଢ଼େ ୪ଟାରେ ଘୋଷଣା କରିବେ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ଡିଜିପି
  • ||
  • ଜୁନ ପହିଲାରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ, ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରର ସୂଚନା
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଆମ୍ବ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିଲେ, ନର୍ସରିକୁ ନଷ୍ଟ କଲେ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ବିଲ ମଝିରୁ ନାବାଳକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ,ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ପାସେଞ୍ଜରମାନଙ୍କ ପାଇଁ RTPCR ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ୩୦ଟି ଗୋଦାମ ଉପରେ ପୋଲିସ ଓ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଚଡାଉ, ଖସିଲା ଆଳୁ ଓ ପିଆଜ ଦର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ: ତଲସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଘିଆବେରନା ଗ୍ରାମ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କରୋନାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଶିଷ୍ଟ ନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ନାଟ୍ୟଶ୍ରୀ ଡ. ପଞ୍ଚାନନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: କରୋନାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୨୧କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର : ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ, ଭୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ କଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତାତିରୁ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ଵସ୍ତି, ଖସିଛି ପାରଦ, ୯ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖୀ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ତାଳଚେର : ଅନୁଗୁଳ ତଳଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ
  • ||

ଘରୋଇ ମଇଦାନରେ ଓଡ଼ିଶା ଫେଲ୍‌; ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପରାଜୟ, ୧୦ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ହରିଆନା

କଟକ,୨୨ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଓଡ଼ିଶା ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିଛି । ହରିଆନା ୧୦ ରନ୍‌ରେ ଘରୋଇ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ହରିଆନା ୧୯.୫ ଓଭରରେ ୧୪୧ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଓ ପପୁ ରୟ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ଜବାବରେ ଓଡ଼ିଶା ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ୫ୱିକେଟରେ ୧୩୧ ରନ୍‌ କରିପାରିଥିଲା ।

ଓଡ଼ିଶା ଟସ୍‌ ଜିଣି ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଫଳରେ ହରିଆନା ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଏକ ବଲ୍‌ରେ ଓପନର ତ୍ରେୟକଶ ବାଲି (୧ ରନ୍‌) ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ପେସ୍‌ ବୋଲିଂକୁ ହରିଆନାର ଖେଳାଳି ମାନେ ବେଶ୍‌ ସହଜରେ ଖେଳିପାରୁଥିବା ବେଳେ ଠିକଣା ସମୟରେ ରଣନୀତି ବଦଳାଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଶା ଅଧିନାୟକ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି । ପପୁ ରୟଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରାଇ ରନ୍‌ ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇଥିଲେ ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଓ ପପୁଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରି ନପାରି ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ହରିଆନା ୱିକେଟ ହରାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଦଳ ୧୯.୫ ଓଭରରେ ଦଳ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ହରିଆନା ପକ୍ଷରୁ ଓପନର ଏଚ୍‌.ଜେ.ରାଣା ୨୫, ସି.କେ.ବିଷ୍ଣୋଇ ୧୪, ଏନ୍‌.ଆର୍‌.ସାଇନି ୨୨, ପ୍ରମୋଦ ଚଣ୍ଡିଲା ୧୪, ଏସ୍‌.ପି.କୁମାର ୧୮, ଆର୍‌.କେ.ତେୱାଟିଆ ୧୩, ଅରୁଣ ଚପର୍ଣ୍ଣା ୧୦, ଅମିତ ମିଶ୍ରା ୨, ଏ.କେ.ଚହଲ୍‌ ୧୨ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ପପୁ ରୟ ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର ୯ ରନ୍‌ ବ୍ୟୟରେ ୩ ୱିକେଟ ପାଇଥିଲେ । ସେହିପରି ୩.୫ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୩୧ ରନ୍‌ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ । ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ମିଳିଥିଲା ।

ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରି ଓଡ଼ିଶା ତରଫରୁ ଅନୁରାଗ ଷଡଙ୍ଗୀ ଓ ରାଜେଶ ଧୂପର ଓପନିଂ କରିଥିଲେ । ରାଜେଶ ବେଶ୍‌ କିଛି ସମୟ ପିଚ୍‌ରେ ସଂଘର୍ଷ କରିବା ପରେ ୧୪ବଲ୍‌ ଖେଳି ମାତ୍ର ୪ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରି ପାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ପରେ ଅନୁରାଗ ଷଡଙ୍ଗୀ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ଅନୁରାଗ ୧୬ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହେବା ପରେ ଗୋବିନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ୨୧ ରନ୍‌ କରି ପାରିଥିଲେ । ଭରସାଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ତଥା ଅଧିନାୟକ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ୧ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହେବା ଦଳକୁ ସମସ୍ୟାରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା ।

ପରେ ବିପ୍ଳବ ସାମନ୍ତରାୟ ଓ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୭୯ ରନ୍‌ର ଭାଗିଦାରୀ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିଲେ ବି ସେମାନେ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇପାରିନଥିଲେ । ବିପ୍ଳବ ସାମନ୍ତରାୟ ୨୮ବଲ୍‌ରୁ ୫ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ୪୮ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ୩୦ବଲ୍‌ ଖେଳି ୩ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ବଳରେ ୩୪ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂ । ହରିଆନା ପକ୍ଷରୁ ଏ.କେ.ଚହଲ ସର୍ବାଧିକ ୨ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।