ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ପଥ ଦେଇ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି: ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ସୁନୀଲ ଲାମ୍ବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୫।୩: ସମୁଦ୍ର ପଥ ଦେଇ ଭାରତରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ଆଡମିରାଲ୍‌ ସୁନୀଲ ଲାମ୍ବା ସତର୍କ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ‘ଇଣ୍ଡୋ-ପେସିଫିକ୍‌ ରିଜିଓନାଲ୍‌ ଡାଇଲଗ୍‌’ରେ ଆଡ୍‌ମିରାଲ୍‌ ଲାମ୍ବା କହିଛନ୍ତି, ସମୁଦ୍ର ପଥ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପାଇଁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଥିବା ଆମ ପାଖରେ ଖବର ରହିଛି।

ଏଏନ୍ଆଇ ଅନୁସାରେ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ସୁନୀଲ ଲାମ୍ବା​‌ ପାକିସ୍ତାନର ନାଁ ନ ଧରି କହିଲେ କି, ରାଷ୍ଟ୍ର-ପ୍ରାୟୋଜିତ ଆତଙ୍କବାଦର ଗମ୍ଭୀର ରୂପ ଭାରତ ସମ୍ମୂଖୀନ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ତିନି ସପ୍ତାହ ତଳେ ଆମେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ରାଜ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଭୟାଭୟ ରୂପ ଦେଖିଛନ୍ତି। ଭାରତରେ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଏକ ରାଜ୍ୟ ସହଯୋଗରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏ ଭଳି ହିଂସା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ।

ଆଡ୍‌ମିରାଲ୍‌ ଲାମ୍ବା କହିଲେ ଯେ ସମ୍ପ୍ରତି ଇଣ୍ଡୋ-ପେସିଫିକ୍‌ ଅଞ୍ଚଳ ପ୍ରମୁଖ ଆତଙ୍କ ବିପଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି। ଗତ କେତେ ବର୍ଷ ହେବ ଇଣ୍ଡୋ-ପେସିଫିକ୍‌ ଅଞ୍ଚଳ ଆତଙ୍କବାଦର ଏକାଧିକ ଉଗ୍ରରୂପ ଦେଖିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମିଗ୍-୨୯କେ ଟ୍ରେନର ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ପାଇଲଟ୍ ନିଖୋଜ

ଜାଣନ୍ତି ଋଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମର ପୁଟିନଙ୍କ ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ଦରମା କେତେ ?

ଗୁଜରାଟର ଏକ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଶ୍ବାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ୬ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ…

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ କଟକଣା, ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ

ଭାରତୀ ସିଂହଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଧରାପଡ଼ିଲା ! ଡେଲିଭରୀ ବୟ ସାଜି କରୁଥିବା ସପ୍ଲାଇ

ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ସେବାଦାର ଇରଫାନ୍‌ ଅନସାରୀ ନିଖୋଜ ! ଅଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରଠୁ ଗାଏବ୍‌