ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର ନେଲା ଜୀବନ : କୁସ୍ତିରେ ଜାତୀୟ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଅଜୟ ଠାକୁରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହରିୟାଣା ୨୧।୧୦ : କୁସ୍ତିରେ ଜାତୀୟ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଅଜୟ ଠାକୁର ଓରଫ୍ ଅଜୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ। ସାନିଟାଇଜର ପିଇ ଅଜୟ ଠାକୁରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଜାତୀୟ କୁସ୍ତି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସ୍ଥିତ ନାଲାଗଡର ସାଇନି ମାଜରା ନିବାସୀ ଅଜୟ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ସୁବେଦାର ପଦରେ ତିନି ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେନାରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇନଥିଲେ ଏବଂ ଚାକିରି ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ।

ଅଜୟ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଭି.କେ ରାଣାଙ୍କ ସହ ସାଇନି ମାଜରାଠାରେ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ବଜରଙ୍ଗ ଆଖାଦରେ କୁସ୍ତି କୌଶଳ ଶିକ୍ଷା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଡର୍ଜନ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ମଞ୍ଚରେ ତାଲିମ ନେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୧୧ ମାସ ପୂର୍ବେ ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ହୋଇଥିବା ଡକାୟତିରେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଘଟଣାର ଆଠ ମାସ ପରେ ସନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ଅଜୟ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ନାନା ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିଲେ। ଗତ ତିନିମାସ ଜେଲରେ ଥିବା ଅଜୟ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ସାନିଟାଇଜର ପିଉଥିଲେ। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବା ପରେ ନାଗରିକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସୋମବାର ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଯାଇଛି। ହେଡ କନଷ୍ଟେବଳ ବଲଜିତ ସିଂଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅଜୟଙ୍କର ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି। ଅଜୟଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ହାୱାଟୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେବ ସାନିଟାଇଜର ପିଉଥିଲେ। ବାରମ୍ବାର କହିବା ସତ୍ତ୍ବେ ବି ଏହାକୁ ଛାଡ଼ିବାକୁ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ । ସେ ହାତ ଧୋଇବାକୁ କହି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ଦୁଇଟି ବୋତଲ ସାନିଟାଇଜର କିଣିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେଲା ସେତେବେଳେ ଏକ ସିଭିଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ରେଫର୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଜୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।