PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡ଼ାରେ ହଳଦୀ ଗାଁରେ ପୁଣି ବାଘ ଆତଙ୍କ , ପୁଣି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହେଲା ବାଘ ବସିଥିବା ଫଟୋ , ଲୋକେ ଭୟଭୀତ, ଗାଁରେ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଉପସ୍ଥିତ, ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଲାଗି ରହିଛି ବାଘ ଆତଙ୍କ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି , ୫୭ଟି ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ , ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରେ ମମତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ସୋନପୁର: ସୁବୁଳିଆ ଗାଁରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ୪୦ ଡ଼ିଗ୍ରୀ ଟପିଲା ତାତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୧୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ବାସୁଦେବପୁର : ତାରିଣୀ ଛକ ସ୍ଥିତ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ରେ ଅଘଟଣ , କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟାୟାର ଫାସି ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ ମେକାନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଚିନ୍ତା , ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ଏନେଇ ଟେଷ୍ଟିଂ ଟ୍ରାକିଂ ଓ ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର: ବାହାର ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ୨୫ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ : ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ଼: ଟିଟିଲାଗଡରେ ଉତ୍କଟ ଜଳ ସମସ୍ୟା, ସିରଭଟା ପଡାରେ ପାଣି ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ଜିତିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପୁଣି ନୀତି ବିଭ୍ରାଟ, ଜଗମୋହନରେ ବାନ୍ତି କଲେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଅଶୋକ ନିବାସରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ସି.ଆର୍ ଦାସଙ୍କ ସମୀଖ୍ୟା ବୈଠକ, ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ବିଚାରପତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ଦାବିରେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀରେ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ମର୍ଡର, ସିଆର୍‌ପିଏପ୍ ଛକ ନିକଟରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ଭଡ଼ା ଘରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ପୋଲିସ, ଯୁବକ ଅଟକ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଜିଲ୍ଲା ସେସନ ଜଜ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ୍ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ହାଇକୋର୍ଟ ଡ଼. ଏସ ମୁରଲୀଧର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଶନି ମନ୍ଦିରରେ ଦୀପ ଜଳିବା ସମୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମହାଦୀପ
  • ||

ମିଠୁ ଜାଲରେ ‘ସଞ୍ଜୁ’ ନିର୍ଦ୍ଦଶେକ ହିରାନୀ

ମୁମ୍ବାଇ,13।1 (ଏଜେନ୍ସି): ମୁନ୍ନାଭାଇ ଏମବିବିଏସ୍, ଲଗେରହୋ ମୁନ୍ନାଭାଇ, ପିକେ ଏବଂ ବାୟୋପିକ୍ ‘ସଞ୍ଜୁ  ଭଳି ବଲିଉଡର ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମରେ ନିର୍ଦ୍ଦଶେନା ଦେଇଥିବା ରାଜକୁମାର ହିରାନୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଜ କଂପାନିର ଜଣେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯ।ତନା ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଯାଏଁ ଛଅ ମାସ ଧରି ହୀରାନି ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ।ତନା ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଫିଲ୍ମ ‘ ସଞ୍ଜୁ’ର ପୋଷ୍ଟ-ପ୍ରଡକ୍ସନ କାମ ଚାଲିଥିଲାବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଉକ୍ତ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ହିରାନୀଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ -ପ୍ରଡକସନ  କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହାୟତା କରୁଥିଲେ।  ହଫପୋଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦେଇଥିବା   ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପୀଡିତା ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର 3ରେ ‘ସଞ୍ଜୁ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଯୋଜକ ବିଧୂବିନୋଦ ଚୋପ୍ରା, ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ ଅନୁପମା ଚୋପ୍ରା, ଭଉଣୀ ସେଲି ଚୋପ୍ରା ଏବଂ କାହାଣୀ ଲେଖକ ଅଭିଜାତ ଯୋଶୀଙ୍କୁ ଏକ ଇ-ମେଲ୍ ପ୍ରେରଣ କରି ହୀରାନିଙ୍କ ହରକତ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଇ-ମେଲରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କି 2018 ଏପ୍ରିଲ9ରେ ହୀରାନି ନିଜର ବାସଭବନ(କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ବି ସେଠାରେ ରହିଛି)ରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହିତ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଗତ 6 ମାସ ଧରି ତାଙ୍କ ସହିତ ଏଭଳି ଆଚରଣ କରିଆସୁଛନ୍ତି। 

ସେ ଜଣାଇଥିଲେ କି ଯେଉ ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପା ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚାକିରି କରିବା ନିହାତି ଦରକାର ଥିଲା। କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ଚାକିରି ହରାଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। ତା’ଛଡା ତାଙ୍କର ଭୟ ଥିଲା କି ସେ ଏମିତି ମଝିରେ କାମ ଛାଡିଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସାଙ୍ଗେ ଆଉ ଏକ ଚାକିରି ଖୋଜିବା ମୁସ୍କିଲ ହେବ। ସେହିପରି ହୀରାନି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପପ୍ରଚାର କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆଉ କେହି କାମ ଦେବେନି ବୋଲି ସେ ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ। ଏସବୁ କାରଣରୁ ସେ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ତ।ଳ କିଛି ତଥ୍ୟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିନଥିଲେ। 

ଅନ୍ୟପଟରେ ହୀରାନି ଏସବୁ ଅଭିଯୋଗକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଓକିଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ଏବଂ  ତାଙ୍କର ମାନହାନି କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କୌଣସି ସ୍ବାଧୀନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ବାରା ଏସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ହୀରାନି ଏବଂ ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା ପରସ୍ପରକୁ ଗତ 6 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେରଣ କରିଥିବା କିଛି ଇ-ମେଲ ଏବଂ ମେସେଜକୁ ବି ହୀରାନି ସାର୍ବଜନୀନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଆଧାରରେ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ କେବଳ ପେଶାଗତ ଥିଲା। 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର