PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

ମିଠୁ ଜାଲରେ ‘ସଞ୍ଜୁ’ ନିର୍ଦ୍ଦଶେକ ହିରାନୀ

ମୁମ୍ବାଇ,13।1 (ଏଜେନ୍ସି): ମୁନ୍ନାଭାଇ ଏମବିବିଏସ୍, ଲଗେରହୋ ମୁନ୍ନାଭାଇ, ପିକେ ଏବଂ ବାୟୋପିକ୍ ‘ସଞ୍ଜୁ  ଭଳି ବଲିଉଡର ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମରେ ନିର୍ଦ୍ଦଶେନା ଦେଇଥିବା ରାଜକୁମାର ହିରାନୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଜ କଂପାନିର ଜଣେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯ।ତନା ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଯାଏଁ ଛଅ ମାସ ଧରି ହୀରାନି ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ।ତନା ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଫିଲ୍ମ ‘ ସଞ୍ଜୁ’ର ପୋଷ୍ଟ-ପ୍ରଡକ୍ସନ କାମ ଚାଲିଥିଲାବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଉକ୍ତ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ହିରାନୀଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ -ପ୍ରଡକସନ  କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହାୟତା କରୁଥିଲେ।  ହଫପୋଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦେଇଥିବା   ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପୀଡିତା ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର 3ରେ ‘ସଞ୍ଜୁ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଯୋଜକ ବିଧୂବିନୋଦ ଚୋପ୍ରା, ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ ଅନୁପମା ଚୋପ୍ରା, ଭଉଣୀ ସେଲି ଚୋପ୍ରା ଏବଂ କାହାଣୀ ଲେଖକ ଅଭିଜାତ ଯୋଶୀଙ୍କୁ ଏକ ଇ-ମେଲ୍ ପ୍ରେରଣ କରି ହୀରାନିଙ୍କ ହରକତ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଇ-ମେଲରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କି 2018 ଏପ୍ରିଲ9ରେ ହୀରାନି ନିଜର ବାସଭବନ(କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ବି ସେଠାରେ ରହିଛି)ରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହିତ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଗତ 6 ମାସ ଧରି ତାଙ୍କ ସହିତ ଏଭଳି ଆଚରଣ କରିଆସୁଛନ୍ତି। 

ସେ ଜଣାଇଥିଲେ କି ଯେଉ ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପା ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚାକିରି କରିବା ନିହାତି ଦରକାର ଥିଲା। କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ଚାକିରି ହରାଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। ତା’ଛଡା ତାଙ୍କର ଭୟ ଥିଲା କି ସେ ଏମିତି ମଝିରେ କାମ ଛାଡିଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସାଙ୍ଗେ ଆଉ ଏକ ଚାକିରି ଖୋଜିବା ମୁସ୍କିଲ ହେବ। ସେହିପରି ହୀରାନି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପପ୍ରଚାର କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆଉ କେହି କାମ ଦେବେନି ବୋଲି ସେ ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ। ଏସବୁ କାରଣରୁ ସେ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ତ।ଳ କିଛି ତଥ୍ୟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିନଥିଲେ। 

ଅନ୍ୟପଟରେ ହୀରାନି ଏସବୁ ଅଭିଯୋଗକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଓକିଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ଏବଂ  ତାଙ୍କର ମାନହାନି କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କୌଣସି ସ୍ବାଧୀନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ବାରା ଏସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ହୀରାନି ଏବଂ ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା ପରସ୍ପରକୁ ଗତ 6 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେରଣ କରିଥିବା କିଛି ଇ-ମେଲ ଏବଂ ମେସେଜକୁ ବି ହୀରାନି ସାର୍ବଜନୀନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଆଧାରରେ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ କେବଳ ପେଶାଗତ ଥିଲା।