PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ମିଠୁ ଜାଲରେ ‘ସଞ୍ଜୁ’ ନିର୍ଦ୍ଦଶେକ ହିରାନୀ

ମୁମ୍ବାଇ,13।1 (ଏଜେନ୍ସି): ମୁନ୍ନାଭାଇ ଏମବିବିଏସ୍, ଲଗେରହୋ ମୁନ୍ନାଭାଇ, ପିକେ ଏବଂ ବାୟୋପିକ୍ ‘ସଞ୍ଜୁ  ଭଳି ବଲିଉଡର ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମରେ ନିର୍ଦ୍ଦଶେନା ଦେଇଥିବା ରାଜକୁମାର ହିରାନୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଜ କଂପାନିର ଜଣେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯ।ତନା ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଯାଏଁ ଛଅ ମାସ ଧରି ହୀରାନି ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ।ତନା ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଫିଲ୍ମ ‘ ସଞ୍ଜୁ’ର ପୋଷ୍ଟ-ପ୍ରଡକ୍ସନ କାମ ଚାଲିଥିଲାବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଉକ୍ତ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ହିରାନୀଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ -ପ୍ରଡକସନ  କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହାୟତା କରୁଥିଲେ।  ହଫପୋଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦେଇଥିବା   ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପୀଡିତା ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର 3ରେ ‘ସଞ୍ଜୁ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଯୋଜକ ବିଧୂବିନୋଦ ଚୋପ୍ରା, ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ ଅନୁପମା ଚୋପ୍ରା, ଭଉଣୀ ସେଲି ଚୋପ୍ରା ଏବଂ କାହାଣୀ ଲେଖକ ଅଭିଜାତ ଯୋଶୀଙ୍କୁ ଏକ ଇ-ମେଲ୍ ପ୍ରେରଣ କରି ହୀରାନିଙ୍କ ହରକତ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଇ-ମେଲରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କି 2018 ଏପ୍ରିଲ9ରେ ହୀରାନି ନିଜର ବାସଭବନ(କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ବି ସେଠାରେ ରହିଛି)ରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହିତ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଗତ 6 ମାସ ଧରି ତାଙ୍କ ସହିତ ଏଭଳି ଆଚରଣ କରିଆସୁଛନ୍ତି। 

ସେ ଜଣାଇଥିଲେ କି ଯେଉ ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପା ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚାକିରି କରିବା ନିହାତି ଦରକାର ଥିଲା। କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ଚାକିରି ହରାଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। ତା’ଛଡା ତାଙ୍କର ଭୟ ଥିଲା କି ସେ ଏମିତି ମଝିରେ କାମ ଛାଡିଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସାଙ୍ଗେ ଆଉ ଏକ ଚାକିରି ଖୋଜିବା ମୁସ୍କିଲ ହେବ। ସେହିପରି ହୀରାନି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପପ୍ରଚାର କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆଉ କେହି କାମ ଦେବେନି ବୋଲି ସେ ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ। ଏସବୁ କାରଣରୁ ସେ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ତ।ଳ କିଛି ତଥ୍ୟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିନଥିଲେ। 

ଅନ୍ୟପଟରେ ହୀରାନି ଏସବୁ ଅଭିଯୋଗକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଓକିଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ଏବଂ  ତାଙ୍କର ମାନହାନି କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କୌଣସି ସ୍ବାଧୀନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ବାରା ଏସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ହୀରାନି ଏବଂ ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା ପରସ୍ପରକୁ ଗତ 6 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେରଣ କରିଥିବା କିଛି ଇ-ମେଲ ଏବଂ ମେସେଜକୁ ବି ହୀରାନି ସାର୍ବଜନୀନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଆଧାରରେ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ କେବଳ ପେଶାଗତ ଥିଲା। 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର