PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ବେଳେ ଅଘଟଣ : ବାଲି ବସ୍ତା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ମହିଳା ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ସାନଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୮।୧ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଆସିକା ଥାନା ସିଦ୍ଧନଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଜଗଦଳପୁର ମହାରାଜପୁର ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ବେଳେ  ଘଟିଛି ଦୁର୍ଘଟଣା l ନିର୍ମାଣଧୀନ ପୋଲର ଵିମ ସହିତ ପାଖରେ ଥିବା ବାଲିବସ୍ତା ତଳେ ତାପି ହୋଇ ମହିଳା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି l ମୃତ ମହିଳା ଜଣକ ସାପୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର କାମିନୀ ନାହାକ (୩୨) ।

 ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ କୋଲକାତାର ଏକ ଠିକା ସଂସ୍ଥା ଏହି ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ  କରୁଛି। ମଙ୍ଗଳବାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ନିର୍ମାଣଧୀନ ପୋଲର ଵିମ ସହିତ ପାଖରେ ଥିବା ବାଲିବସ୍ତା ଦବି ଯାଇଥିଲା। ବାଲି ବସ୍ତା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ସାପୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର କାମିନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

 ଖବର ପାଇ ଆସିକା ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାରକରି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ପଠାଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି l ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମୃତ ମହିଳା ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକରି ନିଜ ପରିବାର ଚଳାଉ ଥିଲେ l ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ବେସାହାରା ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ସରକାର ସହାୟତା ପାଇଁ ମୃତକଙ୍କ ଭାଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି l