ନଦୀରେ ବୁଡି ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣା – ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୦।୦୩- କରରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆତଙ୍କରେ ରଙ୍ଗର ପର୍ବ ହୋଲି ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନାରେ ଫିକା ପଡିଥିଲା ସତ । କିନ୍ତୁ ହୋଲି ଖେଳରେ ଅସବାଧାନତା ଯୋଗୁଁ ନଦୀରେ ବୁଡି ଏବଂ  ଦୁର୍ଘଟଣା କାରଣରୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମୃତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୮ରୁ ଅଧିକ  ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି  ।

ହୋଲିରେ  ଅଘଟଣ । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହୋଲିରେ ଅଘଟଣ ଘଟି ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମୃତ ୮ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର । ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହୋଲିରେ ଅଘଟଣ । ହେ।ଲି ଖେଳି ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେ।ଇଛି । ଢେଙ୍କାନାଳ-କପିଳାସ ରାସ୍ତା ଛଣବୋଲୁଅରେ ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇଯିବାରୁ  ବାଇକ୍ରେ ଥିବା ୩ଜଣଙ୍କର ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।  ମୃତକମାନେ ହେଲେ ଛଣବୋଲୁଅ ଗାଁର କୈଳାସ ସାହୁ, ରାମେଶ୍ବରପୁର ଗାଁର ସୁବ୍ରତ ଦେହୁରୀ ଏବଂ କାଇମାଟି ଗାଁର ବ୍ରହ୍ମାନନ୍ଦ ରାଉତ ।

କୋରାପଟ ଜିଲ୍ଲା ଗୁଣପୁର ପଦ୍ମପୁର ଥାନା ବଡ ନାଳ ଡ୍ୟାମରେ ବୁଡି ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ । ଜଣଙ୍କୁ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ  ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି  । ହୋଲି ଖେଳସାରି ଏମାନେ  ଡ୍ୟାମକୁ  ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବସତଃ ସମସ୍ତେ ବୁଡିଯାଇଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ।

 କାଠଯୋଡି ନଦୀରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ପାଣିରେ ବୁଡି ୨ ଜଣ ନାବାଳକ ମୃତ୍ୟୁ । ମ଼ତକ ହେଲେ ନିଶାନ୍ତା ପାଢୀ, ଏବଂ ଶୁଭମ୍ ବେହେରା । ଉଭୟ ନାବାଳକ ଅନ୍ୟ ୨ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହିତ ହୋଲି ଖେଲି ସାରି କାଠଯୋଡି ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ କୌଣସି କାରଣରୁ ୨ ଜଣ ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତା ଏବଂ ଦମକଳବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ ଯୋଗୁଁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।  ସେଠାରେ ଉଭୟ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । 

ପଟାମୁଣ୍ଡାଇରେ ହୋଲି ଖେଳି ପୋଖରୀରେ ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ଦୁଇ ଭାଇ । ଏଥିରେ ବଡ଼ ଭାଇର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସାନ ଭାଇକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ । ମୃତକ ହେଲା ନିଆଳି ଗାଁର ଆୟୁସ୍ମାନ ପରିଡା ।

ରଙ୍ଗ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ମୃତ । ସୋର ମଙ୍ଗଳପୁର ରାସ୍ତା ବାଗୁଡିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ଯୁବକ ମୃତ । ଯୁବକ ହେଲେ ମହୁମୁହାଣ ଗାଁର ନରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଜେନା । ଷଣ୍ଢ ଆକ୍ରମଣ କରିବାରୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବାଇକରୁ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ପଡି ଯାଇଥିଲା । ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଟ୍ରକ ତାଙ୍କ ଉପରେ ମାଡି ଯାଇଥିଲା । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ସୋର ମେଡିକାଲ ନିଆଯାଇଥିଲେ ବି ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏବେ ଏହି ଘଟଣାର ଲାଇଭ ଭିଜୁଆଲ ସାମନା ଆସିଛି । ଏହି ଅଘଟଣର ପୁରା ଦୃଶ୍ୟ ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହୋଇଛି

ନୀଳଗିରି ଶିଆଡିମାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ । ବୁଗାଲି ବନ୍ଧରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ନିଶିକାନ୍ତ ସାଏବାବୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଛି

ବାରଙ୍ଗ ନରାଜ ନିକଟ ମହାନଦୀରେ ଗାଧେ।ଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଛାତ୍ର । ୩ଜଣ ଛାତ୍ର ଓ ୨ଜଣ ଛାତ୍ରୀ ଗାଧେ।ଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଅସାବଧାନତା ବଶତ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଭାସି ଯାଇଛନ୍ତି । ନିଖେ।ଜ ଛାତ୍ର ହେଲେ ଶାସ୍ବତ ସାହୁ । ସେ ଭୁବନେଶ୍ବରର ଏକ ଘରେ।ଇ କଲେଜରେ ପାଠ ପଢୁଥିଲେ । ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ।

  ହୋଲି ଖେଳକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ । ଆଠଗଡ଼ ତିଗିରିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭିରୁଡା ଓ ପଣସପାଟଣା ଦୁଇ ଗାଁ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ।  ଭିରୁଡା ଗାଁର ୬ଜଣ ଆହତ ଧିରପାଟଣା ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ତିଗିରିଆ ଭୀରୁଡ଼ାଗାଁ ଓ ପଣସ ପାଟଣା ଶୁଣ୍ଢିସାହି ମଧ୍ୟରେ ହୋଲି ଖେଳକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଶୁଣ୍ଢି ସାହିର ଯୁବକ ମାନେ ଖଣ୍ଡା ଓ ଠେଙ୍ଗା ରେ ପ୍ରଥମେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ, ଫଳରେ ଭୀରୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ୬ ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ  ଧିରପାଟଣା ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି  କରାଯାଇଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ପରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ-କଲେଜ୍, କେନ୍ଦ୍ର ମାନବ ସମ୍ବଳ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା

ଭଲ ଖବର: ୧୮ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ

ଅବଢ଼ା ଟିକେ ପାଇବାକୁ ମନ… କେବେ ବାହାରିବ ଅନନ୍ତବାସୁଦେବଙ୍କ ପ୍ରସାଦ

‘ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ’କୁ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗୀତ ମାନ୍ୟତା

ରାଜଧାନୀରେ ଶସ୍ତା ହେବ ମଦ, ଲାଗିବନି ୭୦ ପ୍ରତିଶତ କରୋନା ଟ୍ୟାକ୍ସ

ମା’ର ମମତା ପାଖରେ ସବୁ ତୁଛ: ୫ ଦିନ ହେଲା ମଲା ଛୁଆକୁ ଧରି ବୁଲୁଛି