ହୋଲିରେ ହିଂସା ଯୋଜନା : ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୨୫୦ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ

ମେରଟ ୮।୩ :  ମେରଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବକୁ ନେଇ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୨୫୦ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ଯେଉଁମାନେ ହୋଲିରେ ରକୁସ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।

ନାଗରିକତ୍ୱ ସଂଶୋଧନ ଅଧିନିୟମକୁ ବିରୋଧ କରି କିଛି ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ ଉପାଦାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହୋଲିରେ ପରିବେଶକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ, ଏସଏସପି ଅଜୟ ସାହନି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ଥାନା ଅଧିକାରୀକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମଧ୍ୟରାତ୍ରି ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିସ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୦ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ହୋଲି ଉପରେ ହିଂସା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ହୋଲି ଉପରେ ହିଂସା କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଏସଏସପି କହିଛି। ଯେଉଁମାନେ ହୋଲି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ହିଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି।

ହୋଲିରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାକୁ ତିନୋଟି ସୁପର ଜୋନ୍, ନଅ ଜୋନ୍ ଏବଂ ୩୧ ସେକ୍ଟରରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ତାରିଖ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ବଳବତ୍ତର ରହିବ।