PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ-୧୪: ଆଜି ଖେଳାଯିବ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍, କୋହଲି-ମୋର୍ଗାନ ଓ ରାହୁଲ-ପନ୍ଥ ମଧ୍ୟରେ ଲଢେ଼ଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଦଳିଲା ମୋ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ ସମୟ। ଏଣିକି ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରିବ ମୋ ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀନିବାସରୁ ୪ ଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯ ତାରଖ ପୂର୍ବରୁ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟକୁ ପୁଣି ଫେରିବ ତାତି, ସପ୍ତାହେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛଟପଟ କରିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||

ଗୁହାଳ ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁଇ ଗାଈ ଉଦ୍ଧାର

ନୀଳଗିରି,୨୬/୨: ଦୁଇ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁହାଳ ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବାରୁ ଦୁଇଟି ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ଛତ୍ରପୁର ପଂଚାୟତ ଭାଲୁକୁପୁଶି ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏହୀି ଘଟଣା।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ, ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ପୁଥାଳ ଖତ ଗଦା ପାଖରେ ଅଳିଆ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଥିଲେ। ପରେ ପାଣି ଢ଼ାଳି ନିଆଁ ମଧ୍ୟ ଲିଭାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଆଁ ଲିଭିନଥିଲା। ଗତକାଲି ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଖତ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଉଠି ପାଖରେ ଥିବା ଗୁହାଳ ଘରେ ତଳେ ପଡିଥିବା କୁଟାରେ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ପ୍ରସନ୍ନ ପୁଥାଳ ଓ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ପୁଥାଳଙ୍କ ଦୁଇ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗାଈ ଦୁଇଟି ରଡି ଛାଡିବା ପରେ ଗାଁ ଲୋକ ଉଦ୍ଧାର କରି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଗୋରୁ ଦୁଇଟିକୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଛି।