PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବରଫରେ ଫସିଥିବା ବିଲେଇ ପାଇଲା ନୂଆ ଜୀବନ

source:hindi.news18.com

ଆମେରିକାରେ ଏବେ ଥଣ୍ଡା ନିଜ ଉତ୍ପାତ ମଚାଇଛି । ଫେବୃୟାରୀ ଆରମ୍ଭରୁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ତାପମାତ୍ରା ମାଇନସ୍ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସି ଆସିଥିଲା । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁଏସର ନର୍ଥୱିଷ୍ଟ ମୋଣ୍ଟାନା ସହରର କେଲିସପେଲ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

source:hindi.news18.com
source:hindi.news18.com

Kalispellରେ ଏକ ବିଲେଇ ବରଫରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଜମି ଯାଇଥିଲା । ଏହାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୁରିବୁଲୁଛି । ଏହି ଫଟୋ ଫେସବୁକ୍ ପେଜ୍  Animal Clinic of Kalispell ୫ ଫେବୃୟାରୀରେ  ସେୟାର କରିଥିଲା ।

source:hindi.news18.com
source:hindi.news18.com

କ୍ଲିନିକ ତରଫରୁ ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏହି ଫଟୋରେ କ୍ୟାପସନ୍ ରହିଥିଲା ଯେ ଏହା ହେଉଛି ଏସପ୍ତାହର ଆମର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ ରକ୍ଷାକରଣ ଷ୍ଟୋରୀ । ସେ ବିଲେଇଟି ଯେତେବେଳେ କ୍ଲିନିକ୍ ଅଣାଗଲା ସେ ପ୍ରାୟ ମୃତ୍ୟୁ ନିକଟକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି କ୍ଷଣର ବିଳମ୍ବ ତାକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖକୁ ଠେଲିଦେଇଥାନ୍ତା । ତାର ତାପମାତ୍ରା ବହୁତ କମି ଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଚିକିତ୍ସାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଗଲା । ଏବେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଠିକ୍ ଅଛି ।