PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ଆପଣଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ ? ଏହି ନମ୍ବରରେ ଏସଏମଏସ୍ ପଠାଇ ଚେକ୍ କରିପାରିବେ

starofmysore.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୩: ଏଥର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୭ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୧ ଏପ୍ରିଲରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇ ୧୯ ମେ ୨୦୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବୟସ ୧୮ରୁ ଅଧିକ ତେବେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକାର ଏବଂ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ଯ । ତେବେ ମତଦାନ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ନାଁ ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ଆସିବା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ । କିଛି ଲୋକ ଏହା ଜାଣି ମଧ୍ଯ ନାହାନ୍ତି ଯେ ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ଅଛି କି ନାହିଁ । ତେବେ Electoralsearch ୱେବସାଇଟ୍ ଓ Voter Helpline ଆପ ବ୍ଯତୀତ ଏସଏମଏସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ଯ ଆପଣ ଏହା ଚେକ୍ କରିପାରିବେ ।ତେବେ ଏହି ସୁବିଧା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । କିଛି ଦିନ ମଧ୍ଯରେ ଦେଶରେ ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏସଏମଏସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଲିକାରେ ନିଜ ନାଁ ଚେକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କୁ 7738299899 ରେ ଏସଏମଏସ୍ ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ । ଏସଏମଏସ୍ ପାଇଁ ଟାଇପ୍ କରନ୍ତୁ EPIC<space> Voter ID card number ଏବଂ ଏହି 7738299899 ନମ୍ବରରେ ପଠାଇଦିଅନ୍ତୁ  ।

ଏହା ବ୍ଯତୀତ ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ନାଁ ଚେକ୍ କରିବା ପାଇଁ Delhi Election ଆପ ମଧ୍ୟ ବ୍ଯବହାର କରିପାରିବେ । ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ନିଜ ନାଁ ଚେକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଭୋଟର୍ସଙ୍କୁ ନିଜ ଭୋଟର କାର୍ଡ ନମ୍ବର କିମ୍ବା ନାଁ ରେଜିଷ୍ଟର କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆପଣ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ନୂଆ ଭୋଟର କାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ ମଧ୍ଯ କରିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭୋଟର କାର୍ଡରେ କିଛି ତୃଟି ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ସଂଶୋଧନ ପାଇଁ ମଧ୍ଯ ଏହି ଆପକୁ ବ୍ଯବହାର କରିପାରିବେ ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର