‘ହାଉଡି ମୋଦୀ !’ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର ଲୋକ କରିଛନ୍ତି ପଞ୍ଜୀକରଣ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ

ହ୍ୟୁଷ୍ଟନ ୨୨।୮: ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଆମେରିକାରେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଏକ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯାହାର ନାଁ ରହିଛି ‘ହାଉଡି ମୋଦୀ!’। ହାଉଡି ଅର୍ଥାତ ହାଓ ଡୁ ୟୁ ଡୁ?  ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ହଜାର ଲୋକ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିସାରିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନିଜର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ନ୍ୟୁୟର୍କର ମେଡିସନ ଛକରେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଏନଆରଜି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହାର ଆୟୋଜନ ହ୍ୟୁଷ୍ଟନସ୍ଥିତ ଏକ ଏନଜିଓ ‘ଟେକ୍ସାସ ଇଣ୍ଡିଆ ଫୋରମ’ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜନ କରାଯିବ । ଉତ୍ତର ଆମେରିକାରେ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଇଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏଯାଏଁ ସର୍ବାଧିକ ଦର୍ଶକ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ପୋପ ଫ୍ରାନ୍ସିସଙ୍କୁ ଛାଡି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପ୍ରଥମ ବିଦେଶୀ ନେତା ହେବେ, ଯାହାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଲୋକ ସାମିଲ ହେବେ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଆଗାମୀ ମାସରେ ଆମେରିକା ଗସ୍ତ କରିବେ । ସେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ରେ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ ମହାସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୋଦୀ ହ୍ୟୁଷ୍ଟନରେ ବ୍ୟବସାୟୀ, ରାଜନୀତିଜ୍ଞ ଓ ଭାରତୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀର ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ହ୍ୟୁଷ୍ଟନ ହେଉଛି ଆମେରିକାର ୪ର୍ଥ ବଡ଼ ସହର, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ନାମ ‘ଭାଗିଦାରୀ ସ୍ୱପ୍ନ, ଉଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ’ ରଖାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟଙ୍କ ଅବଦାନ ସଂପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଏଥି ସହିତ ଭାରତ-ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ସଂପର୍କ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଲୋକପ୍ରିୟତା ଅନେକ ଗୁଣରେ ବଢ଼ିଛି ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜିନ୍‌ଗତ ତ୍ରୁଟି ଥିଲେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ମୁସ୍କିଲ ହେବ-ଗବେଷଣା

କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିରୋଧରେ ଅତି ପ୍ରଭାବୀ ଆଣ୍ଟିବଡି ଠାବ କଲେ ଜର୍ମାନ୍‌ ବୈଜ୍ଞାନିକ

ଏବେ ଆଉ ପୁରୁଣା ମିଠା ବିକି ପାରିବେ ନାହିଁ ଦୋକାନୀ !୧ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏହି କଥା ଜଣାଇବେ ବ୍ୟବସାୟୀ

ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ବର ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ, ଜେଡିୟୁର ହାତ ଧରିଲେ

ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ…ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ରାତି ସାରା କଲେ ଏମିତି କାଣ୍ଡ

କରୋନା ରୋଗୀ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଡୋଜ୍‌ ଦିଆଯିବା ଦ୍ୱାରା ସୁସ୍ଥ! ଆଶା ବଢ଼ାଇଲା ଜନ୍‌ସନ୍‌ ଟିକା