PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ – ଯଶବନ୍ତ ଜେଠୱା ହେଲେ ନୂଆ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ପରିବହନ କମିଶନର
  • ||
  • ସରିଲା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବୈଠକ , ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ୧୪ ନେତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓମ୍‌ଫେଡ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସହାୟତା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ
  • ||
  • କଟକ: ନକଲି ମେଡ଼ିସିନ ଜବତ ଘଟଣା, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଜେନା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦା ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଟାଙ୍ଗୀ ଟୋଲ ଗେଟ୍ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ, ଚାଲାଣ କାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜୟପୁର ୩୨୬ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଙ୍ଗାମ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପିଡ଼ିଲା କାର,୫ ଆହତ,୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ, ୨ଟି ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଫଳ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ପବିତ୍ର ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୬୫୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ବି ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଛେରା ପହଁରା କରିବେ ନାହିଁ ଗଜପତି ମହାରାଜ, ନୀତି ସମ୍ପାଦନ କରିବେ ମୁଦିରସ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦାରେ ଅପୂର୍ବ ଗଜାନନ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ନିୟମିତ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||

କେଉଁଠୁ ଆସିଲା ଉରୀ ଫିଲ୍ମର ଫେମସ୍ ଡାଇଲଗ୍ ‘ହାଓ ଇଜ୍ ଦ ଯୋଶ୍’, ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ କାହାଣୀ

source:www.thelallantop.com

ଇଂରାଜୀରେ ‘ହାଓ ଇଜ୍ ଦ ଯୋଶ୍’ କିମ୍ବା ଫ୍ଲୋରେ ‘ହାଓଜ୍ ଦ ଯୋଶ୍’ । ୧୧ ଜାନୁୟାରୀରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଉରୀ- ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’ ପରେ ଏହି ଡାଇଲଗ୍ ମାର୍କେଟରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ମଚାଇଛି । ପିଲାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୃଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଏହି ୱାର୍ଡର ନିଶା ଚଢିଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଘୁରି ବୁଲୁଛି ଏହି ଜୋଶ୍ ୱାଲା ଡାଇଲଗ୍ । ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଜେଟ୍ ଭାଷଣ ତ ଆପଣଙ୍କର ମନେ ଥିବ । ସଂସଦରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଡାଇଲଗ୍ ନିଜ କମାଲ୍ ଦେଖାଇଥିଲା । ସାଂସଦମାନେ ଖୁବ୍ ଜୋରରେ ଚିଲ୍ଲାଇଥିଲେ ‘ହାଓ ଇଜ୍ ଦ ଜୋଶ୍’ ଏବଂ ନିଜେ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ‘ହାଇ ସାର୍’ ।

source:www.livehindustan.com

ତେବେ ଖୁବ୍ କମ୍ ଦିନରେ ଫେମସ ହୋଇସାରିଛି ଏହି ଡାଇଲଗ୍ । ଏହି ଫିଲ୍ମର ଡାଇରେକ୍ଟର ଆଦିତ୍ୟ ଏହି ଡାଇଲଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଏମିତି କାହାଣୀ କହିଛନ୍ତି ଯାହା ଆପଣ ହୁଏତ ଜାଣିନଥିବେ । ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ ସେ ନିଜ ପିଲାଦିନର ସ୍ମୃତି ବଖାଣି ଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କର କିଛି ବନ୍ଧୁ ଡିଫେନ୍ସ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ସେ ଆର୍ମି କ୍ଲବ ଯାଉଥିଲେ ।

source:www.hindustantimes.com

କ୍ଲବରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଜଏ ବ୍ରିଗେଡିୟର ଏହି ଲାଇନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ । ସେ କହିଲେ ଯେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ରିଗେଡିୟର ପ୍ରଥମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଲାଇନରେ ଠିଆ କରାଉଥିଲେ । ପରେ ହାତରେ ଚକୋଲେଟ୍ ଦେଖାଇ ପଚାରୁଥିଲେ ‘ହାଓ ଇଜ୍ ଦ ଯୋଶ୍’  ଏବଂ ଯେଉଁପିଲା ସବୁଠାରୁ ଜୋରରେ କହୁଥିଲା ‘ହାଇ ସାର୍’ ତାକୁ ସେ ଚକୋଲେଟ୍ ମିଳୁଥିଲା । ଆଦିତ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚକୋଲେଟ୍ ଖାଇବାକୁ ବେଶି ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ଲାଇନରେ ଠିଆ ହୋଇଯାଉଥିଲେ ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଚକୋଲେଟ୍ ଜିତୁଥିଲେ ।

source:www.rediff.com

ଆଦିତ୍ୟ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଫିଲ୍ମର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଲେଖିବା ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଭାବିନେଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଏହି ଡାଇଲଗକୁ ନିଜ ଫିଲ୍ମରେ ସାମିଲ କରିବେ । ତା ପରେ ଶେଷରେ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ଏବଂ ସଠିକ୍ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଡାଇଲଗ୍ ଶୋଭା ପାଇଲା । ଏବେ ଏହାର ରେଜଲ୍ଟ ତ ଆପଣମାନେ ଦେଖିପାରୁଛନ୍ତି ।

source:http://www.catchnews.com

ଏବେ ଏହି ଡାଇଲଗ୍ ଏତେ ଫେମସ୍ ହେଲା ଯେ ଅନେକ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି ୱାଡକୁ ବ୍ୟବହାର କରିସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଫିଲ୍ମ ଉରୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ୨୦୧୬ରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ଉରୀରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଭାରତର ୧୮ ସୈନିକ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ । ଯାହାର ଜବାବରେ ଭାରତ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା । ସୈନିକମାନେ ୨୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାତିରେ ପିଓକେର ପଶି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସଫା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ଏହି ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଫିଲ୍ମଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଭଲ ଆୟ କରିଛି । ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିସାରିଲାଣି ଫିଲ୍ମ ‘ଉରୀ- ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର