PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ବାୟୁସେନା ଟାର୍ଗେଟ କରେ, କେତେ ମଲେ ତାହା ଗଣିବା ଆମ କାମ ନୁହେଁ: ଧନୋଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୪।୩: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଜବାବ୍ ଦେବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବା ନେଇ ଆଜି ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ବଡ ଧରଣର ବୟାନ ଦିଆଯାଇଛି।  ବାଲାକୋଟ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଏବଂ ଏହାପରେ ଉଠିଥିବା ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଆଜି ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ଡିଏସ ଧନୋଆ କୋଏମ୍ବାଟୁରରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ବାୟୁସେନାର କାମ ଟାର୍ଗେଟକୁ ହିଟ୍ କରିବା। ଅପରେସନରେ କେତେଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା କ୍ଷତି ହୋଇଛି ତାହା ଗଣିବା ଆମ କାମ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆମର ଟାର୍ଗେଟ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଲାଗିନାହିଁ ଓ କେବଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ବମ୍ ପକାଇ ଆସିଥାନ୍ତୁ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଜବାବ୍ କାହିଁକି ଆସିଥାନ୍ତା?ଏହା ଉପରେ କୌଣସୀ ଟିପ୍ପଣୀ କରାଯିବ ନାହିଁ। କେତେ ମରିଛନ୍ତି ତାହା  ସରକାର ଘୋଷଣା କରିବେ।

ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ମିଗ୍-୨୧ର କାହିଁକି ବ୍ୟବହାର ହେଲା ତାହାର ଉତ୍ତର ଦେଇ ଧନୋଆ କହିଛନ୍ତି ମିଗ୍-୨୧   ଏକ ଉନ୍ନତ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ । ଏହାକୁ ଅପେଗ୍ରଡ କରାଯାଇଛି । ଏହା ପାଖରେ ଭଲ ରାଡାର ରହିଛି ।  ଏହାସହ ଏୟାର ଟୁ ଏୟାର ମିସାଇଲ ଏବଂ ଅସ୍ତ୍ର ସିଷ୍ଟମ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଆଧୁନିକ ଅଟେ  । ଯାହା ସବୁ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଆମ ପାଖରେ ରହିଛି ଆମେ ତାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁ। ଏବେ ବି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆମର ଅପରେସନ୍ ଜାରି ରହିଛି। ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମନାରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ହେବନି। ଆମର ସେନା ଏଫ୍-୧୬କୁ ଧ୍ବଂସ କରିଥିବା ନେଇ ଆମ ପାଖରେ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି।

ଏହାସହ ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ କେବେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପୁଣିଥରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗେ ଦେବେ ଓ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଉଡାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ  ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ । ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ କହିଥିଲେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଟେଷ୍ଟ ଜାରି ରହିଛି। ସେ ଫିଟ୍ ହେବାପରେ ପୁଣିଥରେ ଫାଇଟର ପ୍ଲେନ ଉଡାଇ ପାରିବେ। ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସେ ଉଡାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଯେଉଁ ପ୍ରକାର ଚିକିତ୍ସା ତାଙ୍କୁ ଦରକାର ହେବ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର