PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ବାୟୁସେନା ଟାର୍ଗେଟ କରେ, କେତେ ମଲେ ତାହା ଗଣିବା ଆମ କାମ ନୁହେଁ: ଧନୋଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୪।୩: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଜବାବ୍ ଦେବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବା ନେଇ ଆଜି ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ବଡ ଧରଣର ବୟାନ ଦିଆଯାଇଛି।  ବାଲାକୋଟ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଏବଂ ଏହାପରେ ଉଠିଥିବା ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଆଜି ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ଡିଏସ ଧନୋଆ କୋଏମ୍ବାଟୁରରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ବାୟୁସେନାର କାମ ଟାର୍ଗେଟକୁ ହିଟ୍ କରିବା। ଅପରେସନରେ କେତେଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା କ୍ଷତି ହୋଇଛି ତାହା ଗଣିବା ଆମ କାମ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆମର ଟାର୍ଗେଟ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଲାଗିନାହିଁ ଓ କେବଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ବମ୍ ପକାଇ ଆସିଥାନ୍ତୁ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଜବାବ୍ କାହିଁକି ଆସିଥାନ୍ତା?ଏହା ଉପରେ କୌଣସୀ ଟିପ୍ପଣୀ କରାଯିବ ନାହିଁ। କେତେ ମରିଛନ୍ତି ତାହା  ସରକାର ଘୋଷଣା କରିବେ।

ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ମିଗ୍-୨୧ର କାହିଁକି ବ୍ୟବହାର ହେଲା ତାହାର ଉତ୍ତର ଦେଇ ଧନୋଆ କହିଛନ୍ତି ମିଗ୍-୨୧   ଏକ ଉନ୍ନତ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ । ଏହାକୁ ଅପେଗ୍ରଡ କରାଯାଇଛି । ଏହା ପାଖରେ ଭଲ ରାଡାର ରହିଛି ।  ଏହାସହ ଏୟାର ଟୁ ଏୟାର ମିସାଇଲ ଏବଂ ଅସ୍ତ୍ର ସିଷ୍ଟମ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଆଧୁନିକ ଅଟେ  । ଯାହା ସବୁ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଆମ ପାଖରେ ରହିଛି ଆମେ ତାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁ। ଏବେ ବି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆମର ଅପରେସନ୍ ଜାରି ରହିଛି। ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମନାରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ହେବନି। ଆମର ସେନା ଏଫ୍-୧୬କୁ ଧ୍ବଂସ କରିଥିବା ନେଇ ଆମ ପାଖରେ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି।

ଏହାସହ ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ କେବେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପୁଣିଥରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗେ ଦେବେ ଓ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଉଡାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ  ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ । ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ କହିଥିଲେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଟେଷ୍ଟ ଜାରି ରହିଛି। ସେ ଫିଟ୍ ହେବାପରେ ପୁଣିଥରେ ଫାଇଟର ପ୍ଲେନ ଉଡାଇ ପାରିବେ। ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସେ ଉଡାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଯେଉଁ ପ୍ରକାର ଚିକିତ୍ସା ତାଙ୍କୁ ଦରକାର ହେବ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର